شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1398/05/17 شناسه خبر: 1510881
رئیس هیئت اسکواش خراسان‌جنوبی:

گلایه رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی از عدم‌همکاری مسئولان/ فدراسیون اسکواش به راحتی روی بیرجند خط قرمز خواهد کشید

گلایه رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی از عدم‌همکاری مسئولان/ فدراسیون اسکواش به راحتی روی بیرجند خط قرمز خواهد کشید
رئیس هیت اسکواش خراسان‌جنوبی گفت: برای برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش در خراسان‌جنوبی نیاز به همکاری بیشتری از سوی مدیران داریم و باید مسئولان به میدان بیایند اما در صورت عدم وجود امکانات، فدراسیون اسکواش به راحتی روی بیرجند خط قرمز خواهد کشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی غنی رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: در یک ماه گذشته تیم اسکواش خراسان‌جنوبی در مسابقات یزد جونیور و ایران جونیور که بین‌المللی است و همچنین مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرده است که تیم استان در هر سه مسابقه موفق به کسب یک مدال نقره و دو مدال برنز شده است.

 

وی با اشاره به این‌که تیم اسکواش خراسان جنوبی تنها تیم ورزشی است که در استان در این رده سنی پایه که بسیار مهم است توانسته نتیجه خوبی بدست آورد و این ورزشکاران در 10 سال آینده جزو افتخارات استان خواهند بود، افزود: در رده‌ی سنی پایین‌تر نیز نونهالان خوبی داریم که به اردوی مستعدین دعوت شده‌اند و به طور مداوم این رشته در حال بازیکن‌سازی است.

 

غنی بیان کرد: طی دو سال گذشته در رشته اسکواش دو نفر از نونهالان ما عضو تیم ملی شدند و سایر بازیکنان مدال‌های زیادی کسب کرده‌اند و این در حالی است که تنها یک کورت غیراستاندارد در استان وجود دارد که امکان برگزاری مسابقه در آن وجود ندارد.

 

رئیس هیئت اسکواش خراسان‌جنوبی با اشاره به مشکلات هیئت اسکواش افزود: اگر تجهیزات و امکانات این رشته فراهم شود یقینا نتایج بهتری در این رشته خواهیم داشت اما مشکلات این رشته زیاد است و موضوعی که بسیار آزار دهنده است این است که با وجود داشتن مجوز برای برگزاری مسابقات بین‌المللی که در اسفندماه به استان به نام بیرجندجونیور داده‌ شده است اما لازمه برگزاری این مسابقات سالن مناسب است که ما از آن بی‌بهره‌ایم.

 

وی ادامه داد: برای ساخت سالن مناسب اعتباراتی تخصیص داده شد اما مدتی است که این پروژه‌ها به حالت نیمه‌فعال درآمده است چون اعتبارات به حد کافی نبوده و این مسابقات از چنان گستردگی برخوردار است که نیاز است توجه بیشتری به این رشته شود.

 

استاندار جهت دیدار به من وقت دهد

غنی از عدم‌همکاری مدیران گلایه کرد و گفت: شخصا هم از استاندار و هم از معاون سیاسی استاندار خواستم که وقت کمی به من بدهند، من یک شخص حقوقی هستم و می‌خواهم کاری برای استان انجام دهم و اگر ادعا می‌شود که مردم ولی نعمت ما هستند در میدان کاری کنند و پای درد مردم بشینند.

 

رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر تا آبان‌ماه پروژه ساخت سالن تمام شود می‌توانیم این مسابقات را در بیرجند برگزار کنیم و متداوم هم خواهد بود اما اگر تمام نشود باید برای همیشه با این مسابقات خداحافطی کرد.

 

وی با اشاره به مزیت برگزاری این مسابقات در استان بیان کرد: این مسابقات می‌تواند به معرفی بیرجند کمک شایانی کند، من حامی پیدا کردم که 5 هزار دلار جایزه برای این مسابقات می‌دهد اما مدیران استان همکاری لازم را نمی‌کنند.

 

فدراسیون اسکواش به راحتی روی بیرجند خط قرمز خواهد کشید

غنی افزود: صرف گفتن این جمله که "این مسابقات باید برگزار شود" این مسابقات برگزار نخواهد شد و در صورت عدم وجود امکانات، فدراسیون اسکواش به راحتی روی بیرجند خط قرمز خواهد کشید زیرا سایر استان‌ها آماده برگزاری این مسابقات هستند. برگزاری این مسابقات در استان در حالی که در استان‌های بزرگتر هنوز برگزار نشده است، می‌تواند امتیازات زیادی برای استان ما محسوب شود.

 

رئیس هیئت اسکواش خراسان‌جنوبی در خصوص مسابقات بیرجندجونیور گفت: در این مسابقات 500 ورزشکار بین‌المللی شرکت کرده‌اند و تمام کسانی که صاحب سبک هستند می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و امتیاز رنکیگ خود را بالاتر ببرند و برای گردشگری استان نیز بسیار موثر خواهد بود زیرا این ورزشکاران به دلیل سن کم با والدین خود به بیرجند خواهند آمد که باید حتی برای هتل‌های استان هم پیش‌بینی لازم به عمل آید.

 

وی اظهار کرد: در این فضای مسموم سیاسی حضور ورزشکاران از سایر کشورها بسیار برای کشور ما مفید خواهد بود و آن‌ها تریبون ما در کشورهای خودشان خواهند بود.

 

غنی بیان کرد: پروژه ساخت سالن حدود 40 درصد پیش رفته است اما سایر کارها در صورت تخصیص اعتبار، با سرعت انجام خواهد شد که این اعتبارات باید از اداره کل استانی تأمین شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1510881
ارسال نظر
نظرات