شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 19:14 منتشر شده در مورخ: 1398/05/16 شناسه خبر: 1510897

به آمریکا سفر نکنید!/ نژادپرستی و بیگانه هراسی دولت واشنگتن هر 47 روز جان بیش از 4 آمریکایی را می گیرد

به آمریکا سفر نکنید!/ نژادپرستی و بیگانه هراسی دولت واشنگتن هر 47 روز جان بیش از 4 آمریکایی را می گیرد
طی سال های اخیر، اروگوئه، ونزوئلا، آلمان، ایرلند، کانادا و نیوزیلند به خاطر سیاست های پنهان منتهی به مرگ و تیراندازی های گسترده در آمریکا به شهروندان خود هشدار داده اند. این هشدار به صنعت گردشگری آمریکا لطمه می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ تیراندازی های گسترده در آمریکا منجر به واکنش کشورهای خارجی و هشدار به شهروندان در مورد عدم سفر به این کشور شد و در عین حال صنعت گردشگری آمریکا را به خطر انداخت.

به گفته رسانه آمریکایی واشنگتن‌پست، اروگوئه و ونزوئلا با بیان تیراندازی های گسترده در اِل پاسو و دِیتونِ اوهایو به عنوان شاخص های خطر و افزایش جنایات مرتبط با نفرت، شهروندان خود را از سفر به آمریکا دلسرد کرده اند.

طی سال های اخیر، آلمان، ایرلند، کانادا و نیوزیلند چنین هشدارهایی را در مورد سفر به آمریکا مطرح کرده اند.

در برخی موارد، آمریکا نیز کشورهای دیگر را خطرناک خوانده و چنین هشدارهایی را به عنوان واکنش های سیاسی محرک اعلام کرده است، اما اکنون کشورهای زیادی شیوع خشونت مسلحانه گسترده ی آمریکا را تهدیدی جدی برای شهروندان خود می دانند.

هشدار ونزوئلا به شهروندان خود در میان اختلافات سیاسی با آمریکا رخ داد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا طی بیانیه ای با اشاره به حوادث اِل پاسو و دِیتون و سرزنش دولت ترامپ به خاطر نژادپرستی، بیگانه هراسی و نفرت نسبت به مهاجران از شهروندان خود خواست تا به خاطر کثرت اقدامات خشونت آمیز و جنایات مرتبط با نفرت، بسیار احتیاط کنند، از بردن کودکان به مکان های شلوغ مانند؛ پارک و رویدادهای ورزشی خودداری کرده یا سفر خود به آمریکا را به تعویق بیاندازند.

ممکن است انگیزه های سیاسی زمینه ساز هشدارهای ونزوئلا و اروگوئه شده باشد، اما اینها اولین کشورهایی نبودند که چنین هشدارهایی را پس از تیراندازی های دسته جمعی و گسترده مطرح کردند.

کشورهایی مانند ایرلند و آلمان نیز پیش از این به شهروندان خود هشدار داده اند که دستیابی به سلاح در آمریکا آسان است و مکان های توریستی و پر رفت و آمد هدف تیراندازها هستند.

دولت نیوزیلند طی یک راهنمای سفر آنلاین هشدار داد که در آمریکا جرائم خشونت آمیز و سلاح گرم بیشتری نسبت به نیوزیلند وجود دارد و حوادث تیراندازی گاه و بی گاه در آنجا رخ می دهد.

این هشدار به طور ویژه به تیراندازی در مدرسه سانتافه در ماه مه سال 2018 با 10 کشته و 14 زخمی، تیراندازی در ساترلند اسپرینگ تگزاس با 26 کشته، وحشیگری در کنسرت لاس وگاس در سال 2017 با 58 کشته و بیش از 800 مجروح اشاره می کند.

ایرلند هشدار می دهد که آمریکا طی سال های اخیر شاهد تعداد زیادی از تیراندازی های گسترده بوده است.

کانادا با اعلام اینکه حوادث تیراندازی زیادی در آمریکا رخ می دهد به شهروندان خود اخطار می دهد که به ویژه در شب مراقب اطراف خود باشند.

پس از تیراندازی پلیس دالاس به مردان سیاهپوست در جولای سال 2016 و شلیک تلافی جویانه به افسران پلیس، کشور باهاماس به مردم خصوصا مردان جوانان توصیه می کند که هنگام بازدید از شهرهای آمریکایی مراقب باشند.

وزارت امور خارجه و مهاجرت این کشور طی بیانیه ای می نویسد: "به تمام باهامایی ها به ویژه مردان جوانی که به شهرهای خطرناک آمریکا سفر می کنند هشدار می دهیم که در برخورد با پلیس بسیار جانب احتیاط را رعایت کنند. با آنها مقابله و همکاری نکنند."

تندگویی موجود در سیاست های آمریکا در سال های اخیر از توجه بین المللی دور نمانده است. آلمان و نیوزیلند به خاطر سیاست های پنهان منتهی به مرگ آمریکا به شهروندان خود هشدار می دهند.

دولت نیوزیلند هشدار می دهد: "تعدادی از حملات با انگیزه سیاسی در سال های اخیر منجر به کشته و مجروح شدن بسیاری شده است."

بر اساس اعلان دفتر ملی سفر و توریسم آمریکا، نزدیک به 40 میلیون خارجی در سال 2018 به آمریکا سفر کرده اند. طبق ارزیابی وزارت خارجه آمریکا، هشدارها از سطح 1 "اقدامات احتیاطی عادی را انجام دهید" به سطح 4 "به آمریکا سفر نکنید" رسیده است.

بر اساس گزارش سال 2017 از سوی مؤسسه معیارها و ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن، آمریکا در 28 امین و بالاترین رتبه میزان مرگ در اثر خشونت سلاح در جهان قرار دارد. از ژوئن سال 2015 تاکنون در هر 47 روز بیش از 4 نفر در تیراندازی های دسته جمعی کشته شده اند.

از آن زمان تاکنون، تیراندازی در اِل پاسو و دِیتون به ترتیب 30 ام و 31 امین تیراندازی بودند. حمله به والمارت و مرکز خرید در اِل پاسو 22 کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت، 13 ساعت بعد، تیرانداز دیگری در دِیتونِ اوهایو 9 نفر را کشت.

مقامات آمریکا این حملات را به عنوان حمله تروریستی داخلی تلقی کردند. شورای جهانی سفر و توریسم دریافت که بعید است هشدارهای سفر در مورد تهدیدهای تروریستی به مدت طولانی مانع سفر به آمریکا شود. این سازمان اعلام کرد که تروریسم بر گردشگری تأثیر می گذارد، اما اثر آن بر صنعت کمتر از بلایای طبیعی، نا آرامی مدنی و اپیدمی بهداشتی است.

اما هنوز تیراندازی گسترده می تواند گردشگری را در کوتاه مدت کاهش دهد. به گفته معاون شورای جهانی سفر و توریسم، بهبود صنعت گردشگری اورلاندو پس از تیراندازی در کلوپ شبانه "پالس" در ایالت فلوریدا در سال 2016، 3 ماه به طول انجامید، اما این بازه زمانی برای تیراندازی در جشنواره موسیقی لاس وگاس در سال 2017، 1 سال بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1510897
ارسال نظر
نظرات