شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1398/05/17 شناسه خبر: 1511038
در پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) موجب تأثر و تألم گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تسنیم، در پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) موجب تأثر و تألم گردید.

در این پیام آمده است: این عالم مبارز از مدافعان اندیشه وحدت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی بود و در حیات علمی و سیاسی خود نقش‌آفرینی‌های متعدد و متنوع دینی در افغانستان داشت. تأسیس حوزه‌های علمیه، دانشگاه، تألیفات ماندگار در رجال، کلام، فقه، حدیث و مجاهدت در ترویج اندیشه‌های ناب اسلامی و همچنین تلاش برای رسمیت بخشیدن به مذهب شیعه در افغانستان، بخشی از اقدامات این عالم برجسته است.

در این پیام افزوده‌شده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم ربانی را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت‌برکاتهم»، حوزه‌های علمیه، مردم و علمای افغانستان و بیت شریف ایشان تسلیت عرض کرده، برای آن فقید سعید، رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان، صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

آیت‌الله محمد آصف محسنی در 14مرداد در اثر بیماری در کابل درگذشت. پیکر وی 15مردادماه در محوطهٔ ساختمان حوزهٔ علمیه خاتم‌النبیین در کابل به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1511038
ارسال نظر
نظرات