شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1398/05/18 شناسه خبر: 1511248
گناهکار بودن مانعی برای مراجعه به امام زمان (عج) نیست/ فریب حربه های شیطان را نخوریم
زمان هایی که خطا می کنیم باید سراغ پدر دلسوزمان امام زمان (عج) برویم و از ایشان بخواهیم که برای ما دعا کند و استغفار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکوقتی این حس سراغمان می آید که گرفتار وسوسه های شیطان شده ایم. وسوسه ی اینکه من گناهکار کجا و امام زمان کجا؟ امام زمان (عج) با آدم های گناه کار و رو سیاه که کاری ندارد. در واقع شیطان می خواهد ما را از رحمت و بخشش امام نا امید سازد همانطور که خودش از رحمت خدا ناامید شد. اجازه بدهید ماجرای جالب شیخ حسن عراقی را برایتان تعریف کنم بعد خودتان قضاوت کنید که رفتار امام با افراد گناهکار و خطا کار چگونه است؟

در اوایل جوانی که بسیار زیبا و شاداب بودم با افراد نابابی دوست بودم. روزهای جمعه را به گردش و تفریح های زننده می گذراندیم. روزی از روزها که به بیرون شهر رفته و سرگرم بازی بودیم، یک مرتبه به خودم آمدم و در این فکر رفتم که به راستی؛ آیا ما به خاطر همین کار ها به دنیا آمده ایم؟! بازی، تفریح های نابجا، خوردن و مستی و

یک مرتبه به خودم آمدم و گفتم: نه، برای این کارهای حیوانی به این دنیا نیامده ام! سپس از دوستانم فاصله گرفتم، به شهر برگشتم و هر چه صدایم زدند تا به جمعشان برگردم توجهی نکردم. چون روز جمعه بود به مسجد شهر رفتم که در آن جا نماز جمعه خوانده می شد. سخنران در حال سخنرانی بود و به مناسبت روز جمعه از حضرت مهدی (ع) و ویژگی های او سخن می گفت. سخنانش دل مرا زیر و رو کرد و محبّت عجیبی در دلم پیدا شد و با خود گفتم: ای کاش مهدی را می دیدم. دعا کردم و از خدا خواستم که حضرت مهدی (عج) را ببینم. یک سال از این ماجرا گذشت، مسیر زندگی ام تغییر کرده بود و همچنان از خداوند دیدار حضرت مهدی (عج) را تقاضا می کردم. تا اینکه یک شب بعد از نماز مغرب در حالی که در مسجد مشغول راز و نیاز با خدای خودم بودم، مردی را دیدم که کنار من آمد، دستش را روی شانه ام گذاشت و گفت: چرا اینقدر دنبال دیدار با من هستی؟ از او سوال کردم: شما چه کسی هستید؟ پاسخ داد: من مهدی هستم. بلافاصله دستش را بوسیدم و از ایشان دعوت کردم که به خانه ی من بیایند، ایشان هم با خوشرویی پذیرفتند و به مدت یک هفته مهمان من بودند. در این مدت هم هر آنچه برای سعادتمندی و هدایت شدن به آن احتیاج داشتم را به من آموختند.

عزیزان! امام زمان علیه السلام پدر دلسوز و مادر مهربان ماست. کدام پدر دلسوزی فرزند خطا کارش را از خودش می راند؟ کدام مادر مهربانی است که برای هدایت و فرزند خطاکارش دعا نکند؟! امام زمان (عج) نه تنها شیخ حسن را با آن همه گناه و خطا پذیرفتند، بلکه او را هدایت کردند و به سعادت هم رساندند.

پس حتی زمان هایی که خطا می کنیم سراغ پدر دلسوزمان امام زمان (عج) برویم و از ایشان بخواهیم که برای ما دعا کند، استغفار کند، همانطور که براداران خطاکار یوسف به پدرشان گفتند: ای پدر! برای ما استغفار کن ما خطاکاریم. همانطور که خداوند مهربان فرمودند: اگر کسانی که به خودشان ظلم کرده اند و خطا کارند برای آمرزش الهی نزد پیامبربیایند و پیامبر هم برای آنها استغفار کند، خداوند را توبه پذیر مهربان می یابند.

 

 

منابع:

نجم الثاقب، باب هفتم، انتهای داستان صدم، ص 664.

قالُوا یا أَبانَا اسْتَغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا إِنَّا کُنَّا خاطِئین: قرآن کریم، سوره ی یوسف، آیه ی 97.

امروز امام زمان علیه السلام، دقیقا همان اعتبار پیامبر صلی الله علیه و آله را دارند.

وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ لِیُطاعَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جاؤُکَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَ اسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّاباً رَحیماً: قرآن کریم، سوره ی نساء، آیه ی 64.

 

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1511248
ارسال نظر
نظرات