شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 19:45 منتشر شده در مورخ: 1398/05/18 شناسه خبر: 1511343

آژانس فضایی ترکیه اولویت های خود را اعلام کرد

آزانس فضایی ترکیه از بخش خصوصی این کشور برای سرمایه گذاری در این حوزه دعوت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیلی صباح، سردار حسین یلدریم رئیس آژانس فضایی ترکیه بخش خصوصی این کشور را به سرمایه گذاری در فناوری های فضایی تشویق کرد.

به گفته یلدریم، خود آزانس فضایی ترکیه اقدام به تولید فناوری های فضایی نخواهد کرد اما بر روی تولید این محصولات نظارت کرده و بر روی توسعه استراتژی کار خواهد کرد.

این آژانس وظیفه تدوین برنامه های میان مدت و بلند مدت فضایی ترکیه را برعهده خواهد داشت. ایجاد صنعت فضایی قابل رقابت، توسعه صنعت فضایی، گسترش استفاده از فن آوری‌های صنعت فضایی برای افزایش رفاه عمومی و آموزش منابع انسانی برای صنعت فضایی کشور از جمله وظایف اصلی این آژانس خواهد بود.

ترکیه 6 میلیارد دلار برای ایجاد سازمان ملی فضایی اختصاص خواهد داد تا این سازمان تا سال 2023 کاملاً به اهداف تعیین شده برسد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تاریخ 7 آگوست 2019 یلدریم را به عنوان رئیس آژانس فضایی این کشور منصوب کرد. هم چنین اردوغان دیگر اعضای هیئت رئیسه این آزانس را نیز منصوب کرد.

رئیس جمهور ترکیه قانون تاسیس آژانس فضایی این کشور را در تاریخ 13 دسامبر 2018 ابلاغ کرد. این آژانس زیر نظر وزارت صنعت و فناوری فعالیت می کند و دفتر مرکزی آن در آنکارا است.

دولت ترکیه برای نخستین بار در ژانویه سال 2016 اعلام کرد که قصد دارد آژانس ملی فضایی در این کشور تاسیس کند. در فوریه 2017 ، پیش نویس قانون تأسیس آژانس ملی فضایی برای بررسی به پارلمان ترکیه ارائه شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1511343
ارسال نظر
نظرات