شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1398/05/19 شناسه خبر: 1511529
وقتی اهالی قلم به کمک نظامیان می‌آیند
درخواست کمک ارتش فرانسه از نویسندگان
«آژانس نوآوری دفاعی» که وابسته به وزارت دفاع فرانسه است اخیرا پنج نویسنده را به خدمت گرفته و از آنها خواسته است تا در مورد سناریوهای مختلف تحولات استراتژیک و غیرمنتظره فکر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همواره در تصور مردم دنیای نویسندگان با دنیای نظامیان ارتباط مستقیمی ندارد. اما اخیرا ارتش فرانسه قالب موجود را شکسته و از نویسندگان کتب علمی تخیلی برای اندیشیدن در مورد آینده و آماده کردن خود کمک می‌گیرد.

در همین ارتباط «آژانس نوآوری دفاعی» که وابسته به وزارت دفاع فرانسه است اخیرا پنج نویسنده را به خدمت گرفته و از آنها خواسته است تا در مورد سناریوهای مختلف تحولات استراتژیک و غیرمنتظره فکر کنند. هدف از این کار پیش بینی نسبت به اقدامات گروه‌های تروریستی یا کشورهای متخاصمی است که می‌توانند از فناوری‌های پیشرفته علیه فرانسه استفاده کنند.

در این ماموریت هدف تصور سناریوهایی است که به واقعیت نزدیک است و ارتش فرانسه با استفاده از این نویسندگان در کنار استراتژیست های نظامی می‌کوشد سناریوهای مختلف را فکر کرده و در مورد پاسخ مناسب آنها قبل از هر اقدام خصمانه عمل کند. قرار است سناریوهای تصور شده این نویسندگان که برای دوره زمانی از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ خواهد بود، از سوی این نویسندگان ارزیابی و مورد تایید نظامیان قرار گیرد.

پیشتر امریکا در موضوعات مختلفی از ایده‌های برخی نویسندگان علمی تخیلی مانند اسحاق آسیموف در سال ۱۹۵۹ (موضوع سپر دفاع ضد موشکی که چندین سال بعد توسط امریکا به کار گرفته شد) یا آرتور سی کلارک (در ماجرای اودیسه فضایی) استفاده کرده است.

این خبر را رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه تهیه کرده است.

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/1511529
ارسال نظر
نظرات