شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:53 منتشر شده در مورخ: 1398/05/19 شناسه خبر: 1511634
هرمز گزارش می دهد؛

برخی از نوشت افزارها ایرانی گوی سبقت را از لوازم التحریر خارجی گرفته است

برخی از نوشت افزارها ایرانی گوی سبقت را از لوازم التحریر خارجی گرفته است
در سال های اخیر بازار نوشت افزارهای ایرانی و اسلامی رونق یافته و در استان هرمزگان که در گذشته یافتن لوازم التحریر ایرانی به مثابه یافتن درگران بهایی بود نیز با ترویج فرهنگ و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بازار نوشت افزار ها نیز از چنبره چینی ها در آمده و در اختیار جوانان انقلابی افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ فصل تابستان با اوج گرمای خود از نیمه گذشته است و تکاپوی خرید وسایل مدرسه در دانش آموزان به راه افتاده به طوری که در مسافرت های گوناگون خانواده ها در کنار سایر خریدها به دنبال لوازم التحریر های جذاب و با دوام برای فرزندان خود هستند.

در سال های اخیر بازار نوشت افزارهای ایرانی و اسلامی رونق یافته و در استان هرمزگان که در گذشته یافتن لوازم التحریر ایرانی به مثابه یافتن درگران بهایی بود نیز با ترویج فرهنگ و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بازار نوشت افزار ها نیز از چنبره چینی ها در آمده و در اختیار جوانان انقلابی افتاده است.

نوشت افزارهای خارجی و بیگانه هیچ گونه سنخیتی با فرهنگ و سنت ایرانی و اسلامی ندارد و شخصیت های کارتونی خشن بر روی آنها ترویج دهنده پرخاشگری در بین دانش آموزان است که در هنگام خرید اینگونه وسایل باید والدین به این نکات توجه لازم داشته باشند.

هر چند که نوشت افزارهای خارجی دارای رنگ و لعاب وسوسه انگیز برای خانواده هاست اما تبلیغات بسیار خوب در استفاده از تولیدات ایرانی و اسلامی سبب شده که این روزها خانواده های هرمزگانی تولیدات ملی را در سبد خرید خود قرار دهند و حمایت از کارگران ایرانی را در پیش گیرند.

 برخی نوشت افزارهای ایرانی گوی سبقت را از مشابه خارجی گرفته است

محسنی، یکی از شهروندان بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی جدید فرزندانم  نوشت افزارهای ایرانی خریداری می کنم، گفت: کیفت برخی از لوازم التحریرهای ایرانی گوی سبقت را از نوشت افزارهای خارجی گرفته و در بسیاری از اجناس مانند مداد، مدادرنگی، خودکار و... بهترین کیفت را اجناس ایرانی دارد.

این شهروند تصریح کرد: نوشت های خارجی نه تنها با فرهنگ گذشته وطنی ما سنخیتی ندارد،بلکه با ترویج فرهنگ غربی، بی بند و باری را در میان کودکان ایرانی گسترش می دهد؛ در حالی که ایران اسلامی قهرمان فراوانی مانند شهدا و یا حتی قرمانان افسانه ای مانند رستم و سهراب دارد.

محسنی رسانه ها را یکی از ارکان های مهم حمایت از تولیدات ملی خواند و گفت: با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی، سایت ها، روزنامه ها، رادیو و تلویزیون می توان رغبت مردم به استفاده از تولیدات ملی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه های تولیدات ایرانی از دیگر راه های ترویج نوشت افزار های ایرانی و اسلامی است، خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر نمایشگاه نوشت افزار ایرانی در تهران برگزار شده چه خوب می شود که این نمایشگاه ها گسترش یابد و در سطح شهرستان های مختلف نیز بر پا شود تا دسترسی یه لوازم التحریر ایرانی به آسانی صورت گیرد.

مشتریان خود را تشویق به خرید کالای ایرانی می کنیم

زاهدی، یکی از فروشندگان نوشت افزارهای ایرانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در حال حاضر بازار نوشت افزارهای ایرانی نسبت به خارجی گرم تر است به طوری که اکثر مشتریان به دنبال اجناس با کیفیت داخلی هستند.

این فروشنده با بیان اینکه شرکت های سازنده داخلی فراوانی وجود دارد که اجناس آن از نوشت افزارهای خارجی با کیفیت تر است، عنوان کرد: همت والای مسئولان برای حمایت از سازندگان نوشت افزارهای داخلی را می طلبد تا با دلگرمی بتوانند محصولات با کیفیت تری نیز تولید کنند.

زاهدی با اشاره به شعار سال بیان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تمام تلاش ما حمایت از کالای ایرانی است و مشتریان خود را تشویق به خرید کالای ایرانی می کنیم.

وی با بیان اینکه آینده نوشت افزارهای ایرانی روشن است، خاطر نشان کرد: امید است در آینده ای نزدیک نوشت افزارهای ایرانی به عنوان سفیر فرهنگی ایران به خارج از کشور نیز صادر شود و فرهنگ بومی، غنی و اسلامی را به سایر ملل انتقال دهد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1511634
ارسال نظر
نظرات