شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1398/05/19 شناسه خبر: 1511643
نماینده سابق استان قزوین در مجلس:

توافق برجام و دل بستن به غرب بزرگترین اشتباه دولت بود/ سوءمدیریت‌ها در سطح کلان مشکلات اقتصادی را رقم زد

توافق برجام و دل بستن به غرب بزرگترین اشتباه دولت بود/ سوءمدیریت‌ها در سطح کلان مشکلات اقتصادی را رقم زد
نماینده سابق استان قزوین در مجلس گفت: متاسفانه جهت گیری مدیران ما دربحث اقتصاد جهت گیری‌های درستی نیست و سرنوشت اقتصاد کشور را به داستان برجام و توافق هسته‌ای گره زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شاخص، روح الله عباسپور به مناسبت هفته خبرنگار با حضور در تحریریه پایگاه خبری و تحلیلی شاخص از زحمات تیم رسانه‌ای این سایت قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: پایگاه خبری شاخص به منظور حفظ و حراست از کیان مقدس نظام جمهوری اسلامی، ولایت و رهبری پا به عرصه گذاشته است که بسیار ارزشمند است.

نماینده سابق مردم بوئین زهرا در مجلس افزود: امروز این رضایت‌مندی در بین قشر آسیب پذیر و دهک‌های پایین جامعه و کارگری وجود دارد که فریاد رسای آنان را به واسطه پایگاه خبری شاخص به گوش مسئولین می‌رسد تا آنان بتوانند به مطالباتشان دست یاببند.

عباسپور تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری؛ پای حق ایستادن هزینه دارد و انسانی که بخواهد موضع حق بینی داشته باشد باید هزینه پرداخت کند و بدون هزینه امکان پذیرنیست.

وی ادامه داد: هر کسی تحمل انتقاد و بیان واقعیت‌ها را ندارد که الحمدلله سایت شاخص جزو آن دسته از رسانه‌هایی است که فریاد رسای مردم را منعکس می‌کند.

 

نماینده سابق مردم بوئین زهرا در مجلس با اشاره به علت اصلی مشکلات معیشتی و اقتصادی، افزود: بخشی از این مشکلات مربوط به تحریم‌ها است اما درواقع مهمترین معضل و مشکلی که در حوزه اقتصادی داریم سوء مدیریت‌ها در سطح کلان و اجرایی است.

عباسپور گفت: مهمترین مشکل ما این است که متاسفانه جهت گیری مدیران ما دربحث اقتصاد جهت گیری‌های درستی نیست و سرنوشت اقتصاد کشور را به داستان برجام و توافق هسته‌ای گره زدند.

وی بیان کرد: برخی از مسئولین تصورشان این بود که دشمن پای بند به تعهداتش است و تحریم‌ها با توافق برجام برداشته می‌شود و انتظار داشتند با این توافق، منابع و ذخایری که در خارج داریم به داخل کشور باز می‌گردد و در حوزه خودرو و میادین مشترک نفت و گاز سرمایه گذاری می‌شود در حالی که هیچکدام محقق نشد.

نماینده سابق مردم بوئین زهرا در مجلس گفت: مسئولین فکر می‌کردند که به واسطه غربی‌ها رونق اقتصادی پیدا خواهیم کرد و نسبت به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و خود اتکایی و تولیدات داخلی توجه نشد که این اشتباه بزرگ دولت بود.

عباسپور ابراز کرد: موضوع دیگر این است که دولت افقی برای خود تعریف نکرد و یک استراتژی و راهبرد اقتصادی با نگاه به آینده ندارد و در دورانی که در کمیسیون صنایع مجلس بودم نیز شاهد بودیم که در حوزه تولید یک افق و آینده نگری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: خوداتکایی، درونزایی، تکیه به اقتصاد مقاومتی و توجه به قابلیت‌های داخل کشور باید مورد توجه ویژه قرار گیرد جراکه امروز در حوزه دفاعی و علم می‌بینیم که با تکیه به توانمندی‌های داخلی در صدر قرار داریم.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1511643
ارسال نظر
نظرات