شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1398/05/20 شناسه خبر: 1511755
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان:
دیانت، شجاعت و دقت از صفات یک خبرنگار خوب است/ خبرنگاران نقطه امید مظلومان هستند
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت : خبرنگار واقعی یک نقطه امیدی برای خیلی از انسانهایی است که حقشان تضییع و مورد ظلم واقع شده است که نمونه آن را در عهدنامه مالک اشتر می بینید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار و اعیاد ماه ذی الحجه اظهار داشت: شما خبرنگاران در جامعه ارزشمند، دلسوز و وظیفه محور هستید.
وی به محور شغلی خبرنگاران اشاره کرد و گفت: کسی که تاثیر می گذارد دغدغه ها و علاقمندی هایی دارد و بر اساس آن پا به عرصه می گذارد و این علاقمندی ها می تواند به یکی از بهترین کارها تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان افزود: ما نسبت به جامعه اطراف خود مسئولیت ها و ماموریتهایی داریم که می تواند در شغل شما به بهترین وجه تبیین شده و به انجام برسد‌.

علیدادی سلیمانی با اشاره به چیستی خبر افزود: خبر یک محتوای کلمه است که تعریف دارد و وقتی یک پسوند نگار به خبر اضافه کنیم این خبر یک بار و معنای دیگر پیدا می کند و کسانی که به این صنف ورود پیدا می کنند مسئولیت های بسیار سختی در این حوزه انجام می دهند.

وی بیان داشت: هر چه در این شغل خبرنگاری حساسیت و دقت مراعات شود این شغل به همان اندازه ارزشمند می شود و هرچه از این حساسیت ها فاصله گرفته شود از آن جایگاه واقعی فاصله گرفته ایم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان عنوان کرد: یک خبرنگار به معنی واقعی کلمه با دغدغه هایی که در جامعه نسبت به همنوعان خود دارد می خواهد مسائل را طوری سامان داده و به سمت و سوی هدایت کند تا به نتیجه رسد.

علیدادی سلیمانی دیانت را یکی از شروطی دانست که خبرنگار باید آن را مدنظر قرار دهد.

وی تصریح کرد: یک خبرنگار باید رضایت خدا را در همه حوزه ها از جمله قلم و زبان در نظر بگیرد زیرا باید در مقابل خدا پاسخگو باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با بیان اینکه خبر درجات مختلفی دارد، گفت: انبیا و پیامبران نیز خبرنگاران الهی بودند که می بایست خبرها را بدون کم و کاست به مردم برسانند.

وی عصمت و صداقت را نیز از دیگر صفات برشمرد و افزود: خبرنگاران برای رسالت خبرنگاری خود این شرایط را باید در نظر بگیرند.

علیدادی سلیمانی عنوان کرد: خبرنگار باید شجاع و پرتوان باشد و باید شجاعت این را داشته باشد که با حفظ دیانت خبرها را آن طور اتفاق افتاده مخابره نماید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان اذعان داشت: گاهی اوقات ممکن است انتقال برخی خبرها هزینه بر باشد و صفت شجاعت می گوید با شغلی که پذیرفتید باید انجام وظیفه کنید به این منظور که گاهی اوقات خبر حقیقت دارد اما مصلحت نقل این خبر نیست.

وی افزود: یعنی در جایی که آبروی شخصی در میان است باید از نقل آن خبر صرف نظر کرد.

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه در کنار صداقت مصلحت نیز وجود دارد ،ادامه داد: راستی ها و حقیقت هایی نیز هستند که نمی توان بازگو کرد و ممنوع النشر هستند زیرا مصالحی در آن وجود دارد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان عنوان کرد: گاهی اوقات دیده شده که در کمال بی دقتی خبری منتشر می شود که خلاف واقع است که متاسفانه باید در طول عمر برای آن اصلاحیه زده شود

وی خاطرنشان کرد: اگر چندین شرط دیانت، شجاعت و دقت در این شغل دیده شود شریف ترین شغل ها است.

علیدادی سلیمانی بیان داشت: شما اصحاب رسانه با تمام سلائق در یک جبهه هستید و رقبایی دارید که آنان جبهه مقابل شما هستند که خبرها را بی رحمانه منتشر می کنند و سعی دارند که خلاف واقع رادر چهره واقعیت نشان دهند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تصریح کرد: شما می‌خواهید به جامعه انسانی خدمت کنید ،  ظلم ستیز و در عین حال تکلیف محور باشید که اتفاقا دشمنانتان بیشتر می‌شود آنها می‌خواهند دایره نفوذشان را بیشتر کنند و با همان تخصص به جنگ شما می‌آیند.

وی عنوان کرد: خبرنگار واقعی یک نقطه امید برای خیلی از انسانهایی است که حقشان تضییع و مورد ظلم واقع شده اند نمونه آن در عهدنامه مالک اشتر می بینید.

علیدادی سلیمانی خاطر نشان کرد: فکر نکنید کسی که فقط قدرت دارد می تواند فعالیت کند، حوزه و پایگاه شما حوزه قدرت شما است لذا خبرنگاری شغل بسیار مهم و حساس است و بی نهایت می تواند به جامعه خدمت کند و شغلی است که اگر کسی از پس آن بر آید دنیا و آخرت آبرومندی برای خود تامین نماید.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1511755
ارسال نظر
نظرات