شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1398/05/20 شناسه خبر: 1511794
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
توان تبدیل شدن به رینگ پسته وجود دارد/ 80 درصد صادرات طلای سبز متعلق به کرمان است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : محور 80 درصد صادرات پسته کشور مربوط به استان کرمان است و نباید اجازه داد این جایگاه از دست رود؛ لذا با ساز و کارهای که در استان کرمان شکل گرفته است امکان ایجاد رینگ صادراتی بورس پسته در این استان وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ گفت با ساز و کارهای که در استان کرمان شکل گرفته است ، امکان ایجاد رینگ صادراتی بورس پسته  در این استان وجود دارد.

پورابراهیمی افزود: یکی از مزایای راه اندازی بورس پسته این است که پسته  به شکلی استاندارد صادر می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر نرخ ارز و رشد حداقل سه برابری قیمت پسته امسال باید در بخش تامین مالی ریالی حداقل دو تا سه برابر افزایش از صندوق توسعه ملی در بانک کشاورزی را داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: افرادی که در سال گذشته صادرات داشته و تسویه حساب نداشته اند، نگرانی هایی دارند و اگر چه بانک مرکزی راهکارهایی داشته اما به دلیل بخشنامه های متعدد و بعضا متناقض با مشکلاتی مواجه شده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بانک مرکزی در راستای ماموریت های خود باید به نحوی اقدام کند که دغدغه عدم بازگشت ایجاد نشود و رویه صادرات به مانند سال های قبل دنبال شود و این در حالی است که در سال جاری با شرایط تحریم نیز روبرو هستیم.

پورابراهیمی اظهار کرد: لازم است که پیگیری های لازم برای برگزاری ستاد عالی پسته کشور تا دو هفته آینده و قبل از برداشت این محصول با محوریت کرمان انجام شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: محور 80 درصد صادرات پسته کشور مربوط به استان کرمان است و نباید اجازه داد این جایگاه از دست رود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1511794
ارسال نظر
نظرات