شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1398/05/20 شناسه خبر: 1511865
مدیر مرکز کرمان شناسی بیان کرد؛
تقدس کوههای صاحب الزمان برای مراسم روز عرفه از گذشته تا کنون/ زیارت اهل قبور رسم کرمانیها برای اعیاد
گلاب زاده مدیر مرکز کرمان شناسی گفت: زیارت اهل قبور آن هم در اعیاد خجسته از رسومی است که مردم کرمان از گذشتگان به یادگار دارند و از آنجا که عید قربان را نشانی از گذشت، ایثار و عنایت خداوند می دانند بیشتر به دیدار پیشکسوتان می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد علی گلاب زاده مدیر مرکز کرمان شناسی در گفتگو با راه آرمان؛در رابطه با برگزاری مراسم دعای عرفه در کرمان قدیم گفت: بیش از شصت سال است که مراسم دعای روز عرفه در دامنه ی کوههای صاحب الزمان برگزار می شود و عکس های به یادگار مانده از گذشتگان نیز گواه این مدعا و نشان از قداست این منطقه دارد.

وی افزود: بعد از تاکید مرحوم حاج میرزا محمد رضا احمدی امام جمعه ی وقت کرمان مبنی بر قداست کوه های صاحب الزمان همه ساله مردم کرمان بر دامنه های این کوه دعای عرفه را می خوانند.  

گلاب زاده توضیح داد: در گذشته معمول بر این بود که هر کسی در فضای مورد نظرش گوسفند ذبح می کرد بعضی اصرار بر این داشتند که ذبح گوسفند را در خانه داشته باشند و برخی مکان خاصی دیگری مد نظرشان بود اما در مجموع جای ویژه ای که مثل امروز به عنوان کشتارگاه وجود دارد،درگذشته نبود.

مدیر مرکز کرمان شناسی تشریح کرد: زیارت اهل قبور آن هم در اعیاد خجسته از رسومی است که مردم کرمان از گذشتگان به یادگار دارند و از آنجا که عید قربان را نشانی از گذشت، ایثار و عنایت خداوند می دانند بیشتر به دیدار پیشکسوتان می روند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1511865
ارسال نظر
نظرات