شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1398/05/21 شناسه خبر: 1512105

آخرین وضعیت ورود سرخابی‌ها به فرابورس

محسنی درباره آخرین وضعیت واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت‌های مالی به فرابورس ارائه ‏نشده است‎.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهنام محسنی معاون بازار‌های خارج از بورس فرابورس ایران، در خصوص واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، گفت: موضوع مهمی که باید به ‏آن توجه کرد این است که اصولا در بازار پایه فرابورس چیزی تحت عنوان «پذیرش» وجود ندارد و شرکت‌ها صرفا در این بازار «درج» ‏می‌شوند؛ پذیرش بایستی در بازار‌های اول و دوم فرابورس صورت بگیرد‎.

وی در خصوص آخرین وضعیت این دو باشگاه و دلیل ‏تاخیر‌های صورت گرفته در واگذاری آن‌ها گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت‌های مالی سرخابی‌ها به فرابورس ارائه ‏نشده است‎. ‎
 
محسنی با اشاره به مفاد بند ۳ تبصره ۲ قانون بودجه در سال ۹۸، به تکالیف مجلس شورای ‏اسلامی برای واگذاری دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس در فرابورس پرداخت و گفت: بر اساس بند یادشده، وزارت ‏ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس، شرایط لازم برای واگذاری سهام شرکت‌های استقلال و ‏پرسپولیس را تا پایان شهریور فراهم کند و در مرحله بعد از آن است که، اساسا موضوع ورود این شرکت‌ها به بازار پایه فرابورس مطرح می‌شود.
 
معاون بازار‌های خارج از بورس فرابورس ایران، یکی از موارد اصلی که برای درج شرکت‌ها در بازار پایه فرابورس ضروری است را سهامی عام بودن آن‌ها به منظور شمولیت عرضه ‏نزد سازمان بورس عنوان کرد و افزود: در این زمینه شرکت فرهنگی استقلال با مشکل سهامی خاص بودن مواجه است و نیاز دارد که ‏مراحل تبدیل شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام را طی کند‎. ‎
 
محسنی در پایان بحث احصاء دارایی‌های مشهود و نامشهود این شرکت‌ها نظیر مالکیت معنوی مربوط به برند آن‌ها را نیز مطرح کرد و ‏گفت: این شرکت‌ها بایستی برای ثبت برند خود در اداره مالکیت معنوی اقدام کرده و با شناسایی این دارایی، آن را در صورت‌های مالی ‏خود منعکس کنند. ضمن اینکه با توجه به نظر قانون‌گذار در خصوص عرضه عمومی شرکت‌های استقلال و پرسپولیس، بایستی موضوع ‏تعداد سهام عرضه شده آن‌ها نیز مشخص شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1512105
ارسال نظر
نظرات