شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 17:34 منتشر شده در مورخ: 1398/05/21 شناسه خبر: 1512114
دادستان شهرستان سیرجان مطرح کرد؛
خرید و فروش پسته به‎صورت سیار ممنوع است/ مال‎خرها بازداشت می‎شوند
دادستان شهرستان سیرجان گفت: مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف و کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت دربازداشت خواهند ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نیک ورز دادستان شهرستان سیرجان در گفت و گو با راه آرمان؛ در خصوص خرید و فروش پسته اظهار داشت:خرید و فروش هر گونه پسته در خارج از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی در ادامه افزود:با توجه به موقعیت شهرستان سیرجان و وجود باغات پسته، همه ساله در فصل برداشت محصول شاهد مهاجرت تعداد قابل توجهی از کارگران فصلی اعم از ایرانی و غیر ایرانی از دیگر شهرستان ها و استان ها هستیم و به منظور پیشگیری از وقوع سرقت پسته و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصول پسته مسروقه، اصطلاحا توسط مالخرها خرید و فروش می شود.

وی تصریح کرد : مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف می شوند.
نیک ورز افزود:همچنین کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت، بازداشت خواهند شد.
دادستان شهرستان سیرجان در پایان اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت پسته کلیه باغداران لازم است تدابیر لازم به منظور پیشگیری از وقوع سرقت بکار گیرند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1512114
ارسال نظر
نظرات