شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512260
مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران:
افزایش تولید 400 هزار تن کنستانتره با بهره‌برداری از طرح‌های توسعه در کرمان
مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران گفت: بهره‌برداری از طرح‌های توسعه درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه سه طرح مهمی هستند که با بهره‌برداری از آنها حداقل 400 هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزوده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان، اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران گفت: بنا به مصوبه مجمع عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران بخشی از سود سال مالی 97 به افزایش سرمایه اختصاص می‌باید که هم‌اکنون در حال انجام امور قانونی و تهیه گزارش‌های توجیهی و کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس هستیم و امیدواریم حداکثر تا سه‌ماه آینده عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با تأکید بر این‌ که در زمان طلایی برای توسعه قرار داریم گفت: یکی از مطمئن‌ترین و سهل‌ الوصول‌ترین راه‌ها برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ در شرایط فعلی کشور افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته است.

به گفته سعد محمدی افزایش سرمایه شرکت مس از محل سود انباشته حداقل 30 درصد خواهد بود تا با تزریق منابع مالی بیشتر به طرح‌های توسعه، زمان بهره‌برداری آنها کوتاه‌تر شود.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با تأکید بر این‌که در 5 سال گذشته، شرکت‌های معدنی دنیا در بخش تولید کنسانتره سرمایه‌گذاری کرده‌اند عنوان کرد: شرکت مس مطابق با الگوهای توسعه در شرکت‌های معدنی دنیا، سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش اکتشافات و افزایش ظرفیت کنسانتره را به‌عنوان نقشه راه‌ خود ترسیم کرده است.

وی افزود: بهره‌برداری از طرح‌های توسعه درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه سه طرح مهمی هستند که با بهره‌برداری از آنها حداقل 400 هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزوده می‌شود.

سعد محمدی ابراز داشت: بدون شک باید طی 5 سال آینده مسیر توسعه در شرکت مس باید با سرعت بیشتری طی شود تا از گردونه رقابت جهانی جا نمانیم.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با اشاره به افزایش 30 درصدی مصرف خودروهای الکتریکی طی سال‌‌های آینده و سرمایه‌گذاری 4 تریلیون دلاری کشورهای بزرگ دنیا در زیر‌ساخت‌ها تاکید کرد: همه این موارد شواهدی محکم هستند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در صنعت مس سود خوب و مطمئنی را در آینده نصیب سهامداران می‌کند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512260
ارسال نظر
نظرات