شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512306
رئیس سازمان بسیج اصناف زنجان مطرح کرد؛
لباس‎های ایرانی – اسلامی زیر تیغ گرانی
رئیس سازمان بسیج اصناف استان زنجان گفت: بیشتر پوشاکی با تبعیت از الگوی ایرانی – اسلامی تولید می‎شود، با قیمت‎های بسیار بالا عرضه می‎شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حیدری امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده در حوزه لباس، نبود الگوی ایرانی – اسلامی در زمینه پوشاک است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد جامعه مایل به خرید لباس‎های ایرانی – اسلامی هستند، افزود: در حال حاضر تنها چند فروشگاه در این زمینه فعالیت می‎کنند که گرانی موجب عدم استقبال از آنها شده است.

حیدری قیمت محصولات ایرانی – اسلامی را گران عنوان کرد و افزود: این گرانی به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، موجب دوری از لباس ایرانی – اسلامی می‎شود.

وی با اشاره به افزایش چندبرابری قیمت چادر در کشور، افزود: این موضوع نیز در خرید کالای ایرانی تاثیرگذار است.

این مسئول با بیان اینکه جوانان بسیاری علاقه‎مند به استفاده از چادر به‎عنوان حجاب برتر هستند، بیان داشت: باید زمینه‎های لازم نیز در این زمینه فراهم شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف استان زنجان ادامه داد: باید در زمینه پوشاک ایرانی – اسلامی نیز سلایق جوانان مورد توجه باشد و لباس‎هایی در این حوزه تولید شود که باب طبع آنان است.

حیدری با بیان اینکه تولید کنندگان پوشاک ایرانی – اسلامی باید البسه به روز تولید کنند، افزود: باید این نوع لباس با فرهنگ بومی و منطقه‎ای نیز مطابقت داشته باشد.

وی بر ضرورت ترغیب مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای غیرمتعارف تاکید کرد و گفت: باید البسه ایرانی با فرهنگ و هویت کشور همخوانی داشته باشد.

این مسئول حمایت از تولیدکنندگان پوشاک ایرانی – اسلامی را مهم ارزیابی کرد و افزود: در سال رونق تولید باید در زمینه تولید پوشاک ایرانی به تولیدکنندگان میدان داد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512306
ارسال نظر
نظرات