شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:11 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512332
یادداشت؛
برگزاری کنسرت‌ها در صدر کارهای فرهنگی کرمان
ارج نهادن به ارزش موسیقی فاخر ایرانی در جامعه از وظایف مسئولین فرهنگی است اما مساله ای که این روزها شاهد آن هستیم برگزاری پیاپی کنسرتهای موسیقی است که غالب آنها رنگ و بویی از هنر ایرانی ندارد و می توان عنوان کار ضد فرهنگی را بر آنها نهاد تا کار فرهنگی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان؛ هنر موسیقی نیاز هر جامعه است و مقام معظم رهبری نیز در صحبت های خود همواره بر این امر تاکید دارند که موسیقی در واقع جان دادن به بی جان هاست و در راه خدا و رضای او باید مصرف شود و نیز می فرمایند: “حرف من با شما موسیقی دان ها این است که موسیقی را به سمت معنا و هدف های متعالی ببرید؛ هدف هایی فراتر از هدف عیاشی فلان عاشق کذایی که بهمان معشوقه کذایی او را دوست می داشته و چون مورد بی اعتنایی وی قرار گرفته و دلش شکسته است، می خواهد پای فلان ساز بنشیند و بر اثر آهنگ و ترانه سوزناک، اشکی از ره فراق بریزد! چنین هدفی در استعمال موسیقی، ارزشمند نیست.

ارج نهادن به ارزش موسیقی فاخر ایرانی در جامعه از وظایف مسئولین فرهنگی است اما مساله ای که این روزها شاهد آن هستیم برگزاری پیاپی کنسرتهای موسیقی است که غالب آنها رنگ و بویی از هنر ایرانی ندارد و می توان عنوان کار ضد فرهنگی را بر آنها نهاد تا کار فرهنگی.

امروز با وجود تمامی مشکلات فرهنگی که شامل طلاق و جدایی زوج های جوان، بی عفتی زنان و دختران و جولانگاه هایی همچون فضای مجازی تنها عده ای با برگزاری کنسرت ها متولی فرهنگ سازی در شهر شده اند.

هر روزه در خیابان های شهر کرمان بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی از خوانندگان معروف و یا غیرمعروف به چشم می خورد که از زمان برگزاری کنسرت در زمان خاصی حکایت دارند که هر بیننده را برای رفتن به این کنسرت ها ترغیب می کنند ولی نکته قابل توجه در تمامی این بنرها و بیلبوردها برگزارکنندگان آن هستند که اکثرا توسط چند شیرینی فروش معروف شهر برگزار می شوند که تخصصی در این حوزه ندارند .

شهری که مردمانش همواره از انجام نشدن کارهای فرهنگی توسط مسئولان گلایه مند هستند، امروز تنها با برگزاری کنسرت هایی که مسائل و موازین شرعی در آن ها رعایت نمی شود می خواهند دغدغه فرهنگی شهر را برطرف کنند.

کرمان شهری است با مردمانی اصیل و با فرهنگ که اکنون نادیده گرفته شدن برخی از مسائل فرهنگی سبب شده تا ما در کوچه و خیابان های شهر شاهد پوشش نامناسب بانوان و یا تزلزل بنیان های خانواده باشیم؛ حال با برگزاری کنسرت ها می توان تحول عظیمی در فرهنگ کرمان ایجاد کرد؟

کسی منکر شاد و نشاط در جامعه نیست؛ ولی آیا برگزاری کنسرت تنها راهکار ایجاد شور و شعف و امید به زندگی مردم در جامعه است و آیا با رفع مشکلات اقتصادی و تلاش مسئولان در این حوزه نمی توان راحتی و امید به زندگی را در مردم ایجاد کرد؟

اکنون این مطالبه عمومی از متولیان فرهنگی شهر وجود دارد که با وجود مشکلات اقتصادی و دغدغه های زیاد فرهنگی آنان به چه می اندیشند؟ و چه راهکارهایی برای حل مشکلات فرهنگی در سر دارند؟

کرمان منتظر و نیازمند توجه مسئولان فرهنگی جهت رسیدن به فرهنگ اصیل و قدیم خود است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512332
ارسال نظر
نظرات