شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512358
سردار سلیمانی خبر داد:
بازسازی واقعه غدیر در ۱۳۹ نقطه از کشور
سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج عنوان کرد: در حال حاضر بازسازی روز غدیر به در ۱۳۹ نقطه از کشور انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری راهیان نور غرب و شمالغرب و نمایش بازسازی غدیر خم با حضور سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، حسین ظریف منش مدیر عامل بین المللی غدیر صبح امروز در مرکز بسیج سازمان صدا و سیما برگزار شد.

 
سردار سلیمانی در این نشست اظهار داشت:   تاریخ بازسازی واقعه غدیر به سال ۸۹ برمی‌گردد. به این صورت که برای اولین بار که روز  بسیح با روز عید غدیر در یک روز بود بازسازی روز غدیر در مسجد جمکران توسط جوانان خوشفکر ما برگزار شد‌ این اقدام با اهداف گسترش فرهنگ ولایت دینی، الگوسازی روز غدیر ، ایجاد پیوند ارزشی میان نسل‌های جامعه و کمک به گسترش معنویت بوده است. ما هر ساله شاهد رشد کمی و کیفی این برنامه هستیم و این اقدام رفته رفته با همت تلاش عزیزان در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است. در حال حاضر بازسازی روز غدیر به در ۱۳۹ نقطه از کشور انجام می‌شود. 
 
وی ادامه داد:باز سازی روز غدیر در سال ۹۵ در دو دمشق و سوریه نیز انجام شد. نکته حائز اهمیت این است که امسال ۶۲ هزار نفر هنرور و دست اندرکاران در ۱۳۹ نقطه از کشور واقعه غدیر را اجرا می‌کنند که در نوع خود کم نظیر است. هماهنگی و هم افزایی افراد اهل تسنن نیز بسیار مسائل زدنی است و در ۳۰ نقطه از مناطق کشور که اهل تسنن حضور دارند از این مراسم پشتیبانی می‌کنند.  همانطور که رهبری می‌گویند امر غدیر تنها مساله شیعیان نیست بلکه مساله اهل تسنن نیز هست.  ضمن اینکه طبق آمار ها نزدیک به دو میلیون نفر از صحنه بازسازی‌ روز غدیر دیدن می‌کنند. 
 
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج توضیح داد: تولید مستند، انیمشن، پویا نمایی، توجه به محتوا برای اینکه تحریفی در این خصوص صورت نگیرد از جمله اقدامات فرهنگی ماست‌. باید بهداین اشاره کنم که دلیل این موفقیت حمایت و نقطه نظرات مثبت مراجع است. افراد همچنین می‌توانند برای اطلاع رسانی بازسازی روز غدیر به سایت الیوم مراجعه نمایند.
 
 
تشریح برنامه‌های روز عید غدیر در سال ۹۸
 
 
در ادامه برنامه ظریف منش بیان کرد: ما در دو بخش اهداف و سیاست‌‌های دهه امامت و ولایت را می‌گویم و بعد به صورت خاص و دقیق درباره بازسازی واقعا غدیر خواهیم پرداخت. دو واقعه مهم در بشریت به وقوع پیوسته که اول روز بعثت و دیگری روز غدیر است. غدیر طرح کلی اسلام برای جامعه و الگویی جهت تنطیم مناسبت‌‌‌های جامعه و برای نعرفی حضرت امیر (ع) به عنوان اسوه حسنه و برترین الگو  بوده است. غدیر حقیقی همیشه جاری در طول تاریخ به نسل‌‌های بشیریت خواهد بود. بزرگداشت روز غدیر بزرگداشت تصمیم و اراده الهی است‌. روز غدیر برای گسترش معرفت، محبت و ولایت حضرت علی و همچنین برای اعلام ارزش‌های الهی که نسخه شفا بخش انسان‌هاست و به همین خاطر است که امام بزرگوارمان ره تکذیب فلسفه غدیر را ا تکذیب نبی اکرم و ائمه (ع) اعلام فرموند. 
 
او اشاره کرد: مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی را تداوم راه غدیر دانستند. همچنین غدیر روز تعیین تلکیف کننده مسائل همه ملت‌هاست‌. امسال نیز مانند سال‌های گذشته جوش و خروش بین ملت عظیم ایران برای برگزاری این دهه انجام شده و شعار امسال لبیک یا رسول الله است. اسامی ایام دهه امامت و ولایت به شرح ذیل است: روز دوشنبه ۲۱ مرداد به نام  توحید، بندگی و اطاعت، روز ۲۲ مرداد روز ولایت ضامن اجرای گام دوم انقلاب، روز ۲۳ مرداد روز  ولایت محور وحدت اسلامی، روز ۲۴ مردادماه روز ایثار و دفاع از حریم ولایت، ۲۵ مرداد روز ولایت، عدالت و انتطار ، ۲۶ مرداد روز ولایت، هدایت و عزت اسلامی، ۲۷ مرداد ماه روز ولایت و مردم سالاری دینی،  ۲۸ مرداد نیز روز ولایت، بصیرت و دشمن ستیزیی، ۲۹ مرداد روز غدیر ،امامت و ولایت و ۳۰ مرداد به عنوان قران و عترت نام گذاری شده است.
 
مدیر عامل بین المللی غدیر توضیح داد: امسال اهداف ما شامل  گرامی‌داشت روز غدیر، افزایش کرامت انسانی در این خصوص و سوم استفاده از حقیقت غدیر برای انسجام اسلامی و وحدت بین مسلمانان است. مجموعه برنامه‌هایی که ما در نظر گرفته‌ایم امر گرامی‌داشت ، تبلیغ، ترویج،جشن و سرور است، دومین برنامه ما ایجاد معرفت و فرهنگ سازی توسط برگزاری کارگاه، جشنواره، انتشار و توزیع کتب و سوم آموزش مناسک غدیر مانند نماز عید غدیر است. 
 
مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر در پایان اظهار داشت: نکته مهم مشارکت عمومی مردم در این حماسه بزرگ و گرامیداشت دهه امامت و ولایت است. ما در تهران در ده‌ها نقطه برگزاری جشن‌های بزرگ توسط جوانان را داریم. همچنین چهل برنامه عمده برای این ایام در نظر گرفته‌ایم که شامل ۲۲۰ کاروان شادی در استان تهران، پیاده روی به سمت امام زادگان و بقعه متبرکه، بازسازی واقعه غدیر، فعالیت ۱۱۰ مسجد محوری در تهران خواهد بود. همچنین ۱۱ هزار ۵۱۴ برنامه شامل ارایه مسکن برای محرومین توسط بخش محرومیت زدایی سپاه و سازمان بسیج صورت خواهد گرفت.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1512358
ارسال نظر
نظرات