شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 17:52 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512384
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی:
ایران در تولید دانه‌های روغنی و شکر به خودکفایی می‌رسد
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد شکر مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود گفت: با برآوردهای انجام شده در آینده کشورمان در تولید دانه‌های روغنی و شکر به خودکفایی می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; جوادی امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه امروز کشور در شرایط سختی قرار دارد اظهار کرد: شرایط امروز کشور سخت‌تر و پیچیده‌تر از دوران هشت سال دفاع مقدس بوده که رو‌ در رو در برابر چندین کشور می‌جنگیدیم.

وی تصریح کرد: تحریم‌هایی که بر کشور حادث شده و نظام و دولت را وارد فیلد جدیدی کرده چیزی ساده‌ای نیست و این شرایط بسیار پیچیده است.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس با اشاره به اینکه بانیان تحریم‌ها و طراحان برای این تاریخ کشور ما پیش‌بینی شکست را کرده بودند افزود: به کمک خدا با تدابیری که توسط رهبری معظم انقلاب و کل ارکان نظام صورت گرفت توانستیم بر مشکلات فائق آییم و امروز در شرایطی هستیم که پیک بحران‌ها را سپری کردیم.

وی عنوان کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که هیچ راهی غیراز اینکه با این نظام و با این مردم کنار بیایند وجود ندارد.

جوادی با اشاره به اینکه در این شرایط صادرات و واردات یک کالا مشکل شده است افزود: ولی با این وجود نسبت به سالهای گذشته بیشترین ذخایر استراتژیک کشور را امسال داریم.

وی با بیان اینکه دشمن در برابر این مشکلاتی که برای مردم ایجاد کردند با شکست مواجه شدند خاطر نشان کرد: این دوره هم سپری خواهد شد و امید دارم که در آینده نیز شاهد رونق اقتصادی اعم از تولید و افزایش اشتغال در کشور خواهیم بود.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه مشکلات تحریم برای کشورمان بهره‌های زیادی را هم داشت بیان کرد: یکی از خوبی‌های تحریم نگاه همه به تولید داخلی بود و این موضوع را به یاد ما انداخت که باید روی پای خودمان بایستیم و به اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه توجه به سرمایه‌گذاران داخلی و استفاده از زمین‌های کشاورزی و منابع آب و اینکه با مدیریت مصرف آب بیشترین راندمان را داشته باشیم از بهره‌‌مندی‌های تحریم‌ها بود افزود: استان زنجان به عنوان یک استان پر پتانسیل و یکی از استانهایی است که در رسیدن به اهداف حوزه کشاورزی نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

جوادی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته 6.5 میلیون تن گندم به کشور وارد می‌شد با تلاش‌های صورت گرفته امروز در این حوزه به خودکفایی رسیدیم افزود: افتخار می‌کنیم با برنامه‌ای پیش می‌رویم بیش از 90 درصد نیار کشور در داخل تولید می‌شود امیدوایم در آینده با بالا بردن تولید نی‌شکر و چغندر قند و دانه‌های روغنی نیز به خودکفایی برسیم.

استفاده از نیروهای بومی در پست‌های مدیریتی را از اولویت‌های کاری خود قرار دادم

فتح اله حقیقی امروز در این مراسم با اشاره به اینکه تلاش بنده استفاده از افراد بومی در حوزه مدیریتی است اظهار کرد: تمام تلاشم این است که از زنجانی‌ها در حوزه مدیریت استفاده کنم و برای اینکار نیز حساس هستم.

وی با تاکید براینکه باید نیروهای بومی را پرورش دهیم افزود: به مدیرانی علاقه دارم که در حوزه کاری خود فعال باشد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه کارهای خوبی را در حوزه کشاورزی در استان زنجان آغاز کردیم افزود: از رئیس جدید جهادکشاورزی نیز انتظار داریم در پیشبرد برنامه‌های حوزه کشاورزی اهتمام جدی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه ثابت نگه داشتن قیمت گوشت مرغ جزو استانهای اول کشور بودیم افزود: یک استاندار مدیری را می‌خواهد که چارچوب‌دار باشد وقتی که چیزی را به تفاهم می‌رسیم عمل کند و مدیری که چارچوب نداشته باشد نمی‌تواند برای استان مفید باشد.

حقیقی با اشاره به پتانسل‌های استان در جذب سرمایه‌گذاران افزود: استان زنجان در حوزه کشاورزی پتانسیل‌های خوبی دارد باید از این پتانسیل‌ها در جذب سرمایه‌گذاران استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاریهای خوبی در حوزه کشاورزی در سطح استان انجام شده ولی جای کار برای جذب سرمایه‌گذاران در این حوزه زیاد است افزود: سرمایه‌گذاری‌های خوبی در بخش پرورش دام در استان صورت گرفته است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در حوزه واحد‌های تولیدی صنعتی حرکت‌های خوبی در سطح استان انجام شده است عنوان کرد: اگر به جذب سرمایه‌گذار در حوزه کشاورزی استان تمرکز کنیم شاهد پیشرفت و اقدامات برجسته‌ای در این حوزه نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های هفته دولت در سطح استان افزود: مجموع پروژه‌های افتتاح شده و کلنگ‌زنی استان در سال گذشته 387 میلیارد تومان بوده ولی امسال بالای 920 میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

حقیقی با بیان اینکه بیشتر پروژه‌ها افتتاحی هستند خاطر نشان کرد: امسال 2.6 برابر سال گذشته پروژه افتتاح خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512384
ارسال نظر
نظرات