شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:37 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512461
دکتر ناکائچی در این زمینه به یک روزنامه ژاپنی گفته است: «ما انتظار نداریم که بلافاصله اندام‌های انسانی تولید کنیم. اما این مجوز به ما اجازه می‌دهد تا مطالعه خود را به گونه‌ای پیش ببریم تا سرانجام دریابیم چگونه خواهیم توانست به آن نقطه برسیم.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هیرومیتسو ناکائوچی، زیست شناس سلول‌های بنیادی بیشتر از یک دهه است که منتظر چنین لحظه‌ای است. پس از سال‌های برنامه‌ریزی این دانشمند توانست مجوزهای لازم برای انجام یکی از بحث‌برانگیزترین آزمایشات علمی را از دولت ژاپن دریافت کند؛ تولید یک جنین هیبرید انسان-حیوان.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان به دلیل مسائل اخلاقی پیرامون این آزمایش، محدودیت‌های بسیاری برای آن وجود داشت، ژاپنی‌ها به طور رسمی اعلام کرده‌اند که می‌خواهند در این جعبه پاندورا را باز کنند.

دولت ژاپن پرورش هیبرید انسان-حیوان را مجاز اعلام کرد 

دکتر ناکائچی، از دانشگاه‌های توکیو و استنفورد،‌ سال‌ها با این رویا که روزی بتواند اندام‌های انسانی را در بدن سایر حیوانات مانند گوسفند یا خوک تولید کند، به کشورهای مختلفی سفر کرده است. پرورش این اندام‌ها با این هدف انجام می‌شود که نیاز افراد به اندام برای انجام جراحی‌های پیوند (مانند کلیه و کبد) برطرف شود.

در حال حاضر در ایالات متحده بیش از ۱۱۶ هزار بیمار منتظرند تا یک اهداکننده عضو پیدا شود. آقای ناکائوچی امیدوارست مطالعات او بتواند زندگی را به آنها اهدا کند.

البته او با هدف غایی این پروژه فاصله زیادی دارد، اما قدم بعدی او این خواهد بود که چراغ سبز مقامات اجرایی را نیز دریافت کند. فهم و اعتماد جامعه به چنین مطالعه‌ای برای دانشمندان آن اهمیت بسیار دارد. این دانشمند در این زمینه به یک روزنامه ژاپنی گفته است: «ما انتظار نداریم که بلافاصله اندام‌های انسانی تولید کنیم. اما این مجوز به ما اجازه می‌دهد تا مطالعه خود را به گونه‌ای پیش ببریم تا سرانجام دریابیم چگونه خواهیم توانست به آن نقطه برسیم.»

شروع این آزمایش با تزریق سلول‌های بنیادی پرتوان القا شده انسانی (iPS) به جنین رت یا موش خواهد بود. این سلول‌ها به گونه‌ای از نظر ژنتیکی دستکاری شده‌اند که در گام اول موجود نتواند پانکراس مدنظر محققان را تولید کند. در ادامه هدف آنها این خواهد بود که در جنین این موجود جونده پانکراس رشد دهند.

منبع: علم و فناوری نیوز

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512461
ارسال نظر
نظرات