شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 22:18 منتشر شده در مورخ: 1398/05/22 شناسه خبر: 1512471
یکی از مدیران ارشد مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان روز گذشته دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اعلام رسمی منابع آگاه یکی از مدیران ارشد مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان روز گذشته توسط دستگاه‌های نظارتی قوه‌قضاییه و دادگستری اصفهان دستگیر شد.


فرد مذکور که هیچ ارتباط استخدامی با دستگاه قضایی ندارد، به دلیل تخلفات گسترده مالی در حوزه فعالیت و چندین عنوان اتهامی برای طی کردن مراحل رسیدگی به پرونده بازداشت شد.

این دستگیری در پی شکایات متعدد مردمی از این مرکز کارشناسی، توسط نهاد نظارتی دادگستری اصفهان صورت گرفته است.

به نظر می‌رسد برخورد قاطع دادگستری اصفهان با این مدیر متخلف در یکی از مجموعه‌های تحت نظارت دادگستری در پی اقدامات قاطع و وعده رئیس قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد درون این قوه بوده است.

محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان از مدیرانی است که در دوران تازه دستگاه قضا و در بدو ورود به این مسؤولیت، در اظهارنظر‌های خود تأکیدات زیادی بر این نوع پیگیری‌ها داشته است.

حبیبی چند سال پیش مسؤولیت دادستانی مرکز استان اصفهان را بر عهده داشت و توانست پرونده‌های بسیار حساس در سطح ملی را به نتیجه برساند؛ بر همین اساس و با توجه به سوابق وی انتظار می‌رود طی چند ماه آینده تحولات بیشتری در دادگستری اصفهان اتفاق بیفتد؛ البته این اقدام آسان به نظر نمی‌رسد و به نوعی آزمون مهمی برای تشکیلات قضایی استان اصفهان محسوب می‌شود.

کارشناسان قضایی معتقدند تشکیلاتی که اصلاح و مبارزه با فساد را از درون خودش شروع کند یقیناً می‌تواند درصد بالایی از اعتماد عمومی را برای ادامه مسیر و نهایتاً پاکسازی جامعه به دست آورد تا قوه قضائیه  پناهگاه ستمدیدگان باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512471
ارسال نظر
نظرات