شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1398/05/23 شناسه خبر: 1512531
نایب رئیس مجلس:
شرایط اقتصادی فعلی کشور مناسب ایجاد مناطق آزاد نیست/ کیفیت برخی کالاهای ایرانی چندین برابر مشابه خارجی آن است
نایب رئیس مجلس شورای اسلای معتقد است در وضعیت اقتصادی فعلی زمینه ایجاد مناطق آزاد فراهم نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرضا مصری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز در خصوص وضعیت لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، شرایط برای راه‌اندازی مناطق آزاد مناسب نیست؛ زیرا اکنون باید به سمت اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی پیش می‌رویم.

وی افزود: از سویی، مناطق آزاد به دروازه‌های ورود کالا به کشور تبدیل شده‌اند و این با رونق تولید و حمایت از آن منافات دارد و به همین دلیل فعلا این لایحه مسکوت مانده است.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: با این وجود اگر قرار باشد یک منطقه آزاد در کشور تصویب شود حتما متعلق به کرمانشاه خواهد بود و نمایندگان استان با تمام توان پای این مطالبه هستیم.

مصری بیان داشت: منطقه آزاد منطقه خروج ارز است و از آنجا که در ایران، کالا با ریال به فروش می‌رسد و تبدیل آن، باید در صرافی ها انجام شود هرچه نیاز ارزی افزایش یابد، قیمت آن بالاتر و سختی بیشتری به مردم تحمیل می شود.

وی گفت: در حال حاضر فرصتی طلایی برای صادرات ایجاد شده که در آن ذائقه مردم مهم است؛ اگر صادرات ذائقه مردم هدف قرار گیرد مردم همیشه از آن خرید می‌کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به دلیل تفاوت قیمت در مواد خوراکی، لوازم خانگی، چینی آلات، مواد بهداشتی و ساختمان باید کشورهای منطقه را عادت دهیم با کیفیت کالای ایرانی آشنا شوند.

مصری با بیان اینکه کیفیت برخی کالاهای ایرانی چندین برابر مشابه خارجی آن است، گفت: اداره استاندارد نباید مجوز تولید کالاهای بی‌کیفیت را بدهد.

مصری خاطرنشان کرد: اینک فرصتی استثنائی فراهم شده است؛ بنابراین باید در کشورهای منطقه بازارهای صادراتی برای خود ایجاد کنیم؛ زیرا رقابت از نظر قیمت به طور کامل به سود ما است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1512531
ارسال نظر
نظرات