شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1398/05/23 شناسه خبر: 1512575
نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر؛

مسئولان قدر بسیجیان جهادگر را بدانند/اردو‌های جهادی یکی از اثربخش‌ترین فعالیت‌های بسیج است

مسئولان قدر بسیجیان جهادگر را بدانند/اردو‌های جهادی یکی از اثربخش‌ترین فعالیت‌های بسیج است
امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان قدر بسیجیان جهادگر ،این نعمات الهی که بدون منت خدمت رسانی میکنند را بدانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس با اشاره به اینکه اردو های جهادی بسیجی نماد خدمت رسانی بی منت به مردم است اظهار داشت: این جهادگران مزین به سه عنوان دانشجو، بسیجی و سازندگی هستند که اگر همه آنها در یک جوان جمع شود

به گزارش سپاس ؛ آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس با اشاره به اینکه اردو های جهادی بسیجی نماد خدمت رسانی بی منت به مردم است اظهار داشت: این جهادگران مزین به سه عنوان دانشجو، بسیجی و سازندگی هستند که اگر همه آنها در یک جوان جمع شود او را به مقامی بزرگ می رساند.

وی تصریح کرد: جهادگران بسیجی کنونی باید در پی شکستن انحصار تولید علم باشد؛ چرا که اگر بخواهیم در صحنه‌های بین الملل تاثیرگذار باشیم و در هندسه توسعه داخلی مسیر را پرشتاب طی کنیم باید در تحصیل علوم، بخصوص علوم استراتژیک طراحی، برنامه ریزی، مدیریت و نظارت علمی داشته باشیم و این وظیفه دانشجویان است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه دانشجوی بسیجی هم اهل اندیشه و هم اهل عمل است، گفت: عده‌ای  فقط می اندیشند و حرف می زنند که آنها در زیان خواهند بود، اما عده‌ای هم می اندیشند و هم عمل می کنند و این خصوصیت یک بسیجی، بخصوص دانشجوی بسیجی است.

صفایی بوشهری سازندگی را دارای دو شاخه بیرونی و درونی دانست و تاکید کرد: سازندگی بیرونی آن است که مدرسه بسازیم، به فقرا کمک کنیم و یا بیماران را درمان کنیم که همه خوب و پسندیده است، اما سازندگی درونی از آن مهمتر است و بالاترین سازندگی خودسازی می باشد؛ چرا که انسان‌ها به اندازه شعاع نور ایمان و تقوای خود تابش بیرونی دارند، لذا هر قدر ایمان دانشجویان بالاتر باشد، آثار بیرونی بیشتری خواهند داشت.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد:جهاد سازندگی، یادگار ارزنده امام بزرگوار ماست؛ در حقیقت شجره طیبه‌ای است که به دست با برکت امام بزرگوار، غرس شد و رشد کرد و میوه داد و کشور و ملت را در مراحل مختلف بهره‌مند کردند.

وی در پایان گفت: اردو‌های جهادی را یکی از اثربخش‌ترین فعالیت‌های بسیج دانست و یادآور شد: اردو‌های جهادی نماد نقش آفرینی بسیج در عرصه‌های خدمت رسانی و سازندگی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1512575
ارسال نظر
نظرات