شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1398/05/23 شناسه خبر: 1512593

فعالیت‌های گروه جهادی افسران ولایت بوشهر در روستاهای محروم منطقه بوشکان آغاز شد

فعالیت‌های گروه جهادی افسران ولایت بوشهر در روستاهای محروم منطقه بوشکان آغاز شد
مسئول گروه جهادی افسران ولایت بوشهر فعالیت‌های گروه جهادی افسران ولایت بوشهر در روستاهای محروم منطقه بوشکان تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ حجت الله پارمان مسئول گروه جهادی افسران ولایت استان بوشهر با اشاره به آغاز فعالیت جهادگران دانشجو، گفت: ما برای برگزاری این اردو از اول سال شناسایی و پیگیری‌ها را شروع کردیم و به منطقه رفتیم و مشکلات و معضلات و ظرفیت‌های آنها در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در روستاها برای مشاهده حضور پیدا کرده و بعد نسبت به آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در مدت اردو در حال اقدام هستیم.

پارمان به تشریح فعالیت‌های انجام گرفته در بخش بوشکان پرداخت و اظهار داشت: در حوزه عمرانی ۶ مورد ساخت و ساز بوده از جمله خانواده‌ای بود که سرپرست خانواده بیمار و دچار دیسک کمر است و خانم این فرد نیز همینطور بیمار می‌باشد و قادر به انجام کار نبوده و منزلی نیز نداشتند که گروه جهادی اقدام به ساخت خانه برای آنها کرد.

وی ادامه داد: در این حوزه دو مورد در بوشکان، یک مورد در ایل‌شهر، یک مورد در امامزاده و یک مورد هم در منصورآباد از جمله کارهایی بوده که طی این چند روز در حوزه عمرانی و زیربنایی انجام شد.

پارمان افزود: مراسم شبی با شهدا برگزار شد که سردار غلامعلی کفاش مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر سخنران و حجت‌الاسلام اسلام میرزایی نیز مداح این مراسم بود که با حضور پرشور مردم برگزار گردید و از برنامه‌های اثرگذار این اردو همین مراسم شبی با شهدا بود. مسئول گروه جهادی افسران ولایت بوشهر بیان داشت: قربانی دام‌های عید قربان، برگزاری جشن عید قربان، برگزاری دعای عرفه در مناطق محروم، برگزاری نماز جماعت، سرکشی از خانواده‌های نیازمند و خانواده‌های شهدا و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن و قصه‌گویی از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توان در بخش فرهنگی نام برد.

وی به تشریح اقدامات انجام گرفته در عرصه اشتغال‌زایی پرداخت و گفت: در این عرصه سه شغل خانگی از جمله کارگاه عرق‌گیری و ترشیجات و نان محلی با تلاش جهادگران برای افراد بی‌بضاعت و نیازمند ایجاد شد.

پارمان یادآور شد: همچنین برگزاری جشنواره غذا، صنایع دستی و هنری که در این جشنواره محصولات روستایی جهت بازدید مسئولین و بازاریابی این مشاغل به نمایش گذاشته شد. در این بخش مشاوره اشتغال نیز انجام شد که در بحث کارآفرینی پیشنهاداتی جهت راه‌اندازی مشاغل خانگی صورت گرفت و گروه جهادی نیز از کسانی که قادر به انجام کار بودند حمایت نمود. در بخش مهارتی و آموزشی نیز می‌توان به برگزاری کارگاه آموزشی خیاطی، کارگاه جوشکاری و برق کاری، کارگاه پرورش بوقلمون و برگزاری کلاس‌های تقویتی ریاضی و زبان انگلیسی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیاز به پزشک از درخواست‌های مردم بوشکان بود که با همت و پیگیری‌های جهاگران در این حوزه پزشک عمومی به روستاهای احمدی، تنگ خون، ایل‌شهر، امامزاده و منصورآباد جهت ویزیت رایگان و ارائه دارو به بیماران اعزام شد. همچنین کارگاه آموزشی بهداشت فردی و بهداشت محیط نیز توسط کارشناسان این حوزه برگزار گردید.

گروه جهادی افسران ولایت از ۱۰ مرداد اردوی جهادی خود را در بخش بوشکان آغاز و در عرصه‌های اشتغالزایی و کارآفرینی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی و بهداشت و درمان فعالیت کردند.

گروه جهادی افسران ولایت با حضور در بخش بوشکان و با تشکیل کارگروه های مختلف اشتغال‌زایی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی و پزشکی در این منطقه مشغول به فعالیت جهادی شدند.

گروه جهادی افسران ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر از ۱۰ مرداد تا ۲۲ مرداد به مدت ۱۲ روز اردوی جهادی خود را در یکی از دورترین نقاط استان بوشهر یعنی بخش بوشکان که شامل روستاهای تنگ خون، امامزاده، ایل شهر و احمدی و شهر بوشکان بوده، برگزار کرد.

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی و دیگر قشرها از جمله روحانی، طلبه، دانش‌آموز و پزشکانی در این اردو حضور داشتند و برای آبادانی روستاهای بخش بوشکان در اردوهای جهادی مشغول به خدمت رسانی بودند.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1512593
ارسال نظر
نظرات