شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/05/23 شناسه خبر: 1512674
معاون حقوقی رئیس قوه قضاییه:

مردم تحمل گرسنگی را دارند اما تبعیض و بی عدالتی را نمی پذیرند/ خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود

مردم تحمل گرسنگی را دارند اما تبعیض و بی عدالتی را نمی پذیرند/ خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود
معاون حقوقی رییس قوه قضاییه گفت: امروز بعد از 40 سال از عمر انقلاب مردم احساس می کنند انقلاب از اهداف و آرمان های خود دور شده، مسوولان بدانند مردم تحمل گرسنگی را دارند اما تبعیض و بی عدالتی را تحمل نمی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کُردتودی، ، سومین جلسه شورای ادارای شهرستان بیجار در سال 98 با حضور حجت الاسلام محمد مصدق معاون حقوقی رئیس قوه قضاییه و مسئولان در سالن اجتماعات دانشکده فنی مهندسی برگزار شد.

 

معاون حقوقی رئیس قوه قضاییه در این جلسه ضمن تبریک عید سعید قربان و عید غدیر خم اظهار داشت: در دوره جدید قوه قضاییه که حجت الاسلام رییسی سکان آن را به دست گرفته اند انتظارات مردم از قوه قضاء خیلی زیاد است که انتظارات به حقی است.

 

وی افزود: مردم انتظار دارند فردی که 4 دهه در قوه قضاییه خدمت کرده است بتواند مشکلات قضایی را حل کند.

 

حجت الاسلام مصدق با بیان اینکه انتظارات مردم زیاد است ، بیان داشت: در این مدت بسیار کم مسوولان قوه قضاییه تمام همت خود را برای  برطرف کردن مشکلات مردم به کار گرفته اند.

 

معاون حقوقی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه امنیت، عدالت و معیشت خوب نیاز مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است ، گفت: متولیان امنیت برای برقراری امنیت و آرامش جامعه باید تمام سعی و تلاش خود را بکار بگیرند.

 

این مقام مسوول ادامه داد: مهمترین رسالت دستگاه قضاء که از انتظارات به حق مردم است پیاده کردن عدالت در جامعه است.

 

به گفته حجت الاسلام مصدق: دولت باید جوری زمینه ارزانی معیشت و زندگی مردم را فراهم کند که مردم در آسایش زندگی کنند ، اما متاسفانه امروز بعد از 40 سال از عمر با برکت انقلاب مردم احساس می کنند از آرمان و اهداف انقلاب دور شده ایم.

 

وی خطاب به مسوولان گفت: اگر بنا بود وام های کلان فقط در جامعه به افراد خاصی داده شود همان شاه کشور را مدیریت می کرد ، اما امام (ره) آمد تا خط بطلانی بر این موضوع بکشد و مردم یک جوری زندگی کنند که همه به طور یکسان از امکانات کشور بهره ببرند.

 

معاون حقوقی قوه قضاییه اذعان کرد:امروز مهمترین وظیفه دستگاه قضاء مبارزه با فساد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور است.

 

وی ادامه داد: مسوولان بدانند مردم تحمل گرسنگی را دارند اما بی عدالتی و تبعیض در جامعه را قبول نمی کنند.

 

حجت الاسلام مصدق با تاکید بر اینکه خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود، اظهار داشت:: تا زمانی که این تفکر در مسوولان نباشد که باید خادم مردم باشند هیچوقت مشکلات حل نمی شود.

 

وی عنوان کرد: عناوین قانونی در کشور ما زیاد است که نیازمند بازنگری است.

 

معاون حقوقی رییس قوه قضاییه گفت: یکی از برنامه های حجت الاسلام رییسی بازگشت شورای حل اختلاف به سیستم قبلی است که باید شورای حل اختلاف مکانی برای حضور ریش سفیدان و معتمدان برای برقراری سازش و صلح باشد نه رای دادن .

 

این مقام مسوول تاکید کرد: مردم بدانند هدف قوه قضاییه علاوه بر مبارزه با فساد و بی عدالتی در جامعه حمایت از سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1512674
ارسال نظر
نظرات