شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1398/05/24 شناسه خبر: 1512741
ظرفیت بالقوه گردشگری یزد همچنان مغفول!

بی مهری تمام نشدنی به چشمه تامهر تفت/ تفرجگاهی دل نشین و بدون امکانات در دل کویر

بی مهری تمام نشدنی به چشمه تامهر تفت/ تفرجگاهی دل نشین و بدون امکانات در دل کویر
وجود جاده سنگلاخی در ورودی تفرجگاه چشمه تامهر، نبود روشنایی کافی حتی در محل سرویس بهداشتی و آلودگی محیطی این تفرجگاه مشکلات مهمی است که طراوت و لذت استفاده از این تفرجگاه را به کام مردم تلخ کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، چشمه تامهر تفت یکی از جاهای دیدنی تفت و جاذبه های گردشگری یزد می باشد که در فاصله ۶ کیلومتری شهر تفت واقع شده و از ارزش گردشگری خاصی برخوردار است. "تامهر" چشمه ای از بهار تا مهر می باشد به این معنا که اغلب از اوایل بهار تا اواخر تابستان، آب نسبتا خنک و فراوانی دارد اما با شروع فصل پاییز، سطح آب دهی آن کاهش می یابد و گاهی کاملا خشک می شود. نام چشمه تامهر نیز کنایه شیرینی است به زمان پُر آبی چشمه و همین امر، وجه تسمیه آن می باشد

از آنجایی که دمای استان و شهر کویری یزد هر ساله از ابتدای تیر تا پایان مرداد ماه به گرمترین حد خود می رسد، تفرجگاه چشمه تامهر تفت با حداقل اختلاف دمای ۷ درجه بهترین مکان در نزدیکی یزد است که می توان به آن پناه برد و از سایه درخت، خنکای آب، کوه های سر به فلک کشیده و چشم انداز سرسبز و زیبای رو به شهر تفت آن استفاده کرد.

فضای زیبا و آب و هوای دل انگیز منطقه باعث شده تا حتی مردمان کویر، شب خود را در این تفرجگاه کوهپایه ای بگذارند اما متاسفانه امکانات ضعیف و نبود زیرساخت های کافی، استفاده از این ظرفیت خدادادی را با مشکلاتی روبرو کرده است.

وجود جاده سنگلاخی در ورودی تفرجگاه، نبود روشنایی کافی حتی در محل سرویس بهداشتی و آلودگی محیطی این تفرجگاه مشکلات مهمی است که  طراوت و لذت استفاده از این تفرجگاه را به کام مردم تلخ کرده است.

منابع طبیعی متولی چشمه تامهر است/ دهیاری اسلامیه نمی تواند ورود کند

علی احمدیان بخشدار مرکزی تفت در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با وضعیت این تفرجگاه، گفت: چشمه تامهر به جهت اینکه زیرمجموعه اداره منابع طبیعی و این نهاد متولی آن است لذا دهیاری اسلامیه حق هیچگونه هزینه و اقدامی در این منطقه ندارد و خارج از محدوده طرح هادی روستای اسلامیه است.

وی ادامه داد: بازدیدهای میدانی با فرماندار، مدیرکل منابع طبیعی و چندی دیگر از مدیران دستگاه های مربوطه از این تفرجگاه انجام شده است و برخی از مشکلات آن رفع شده است و آُسفالت مسیر نیز در دستورکار منابع طبیعی قرار گرفته است.

 

پیگیر رفع مشکلات چشمه تامهر هستیم

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد نیز در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با تدابیر منابع طبیعی برای ساماندهی تفرجگاه چشمه تامهر، اذعان داشت: چشمه تامهر شهرستان تفت جزو پروژه های استانی منابع طبیعی است و اعتبارات آن باید از داخل استان تامین شود.

محمد رضا آخوندی افزود: این تفرجگاه مشکلاتی را در زمینه روشنایی داشته است که با پیگیری هایی انجام این مشکل رفع شد برای حل سایر کمبوده  نیز چندین مورد اعتبار و هزینه اختصاص داده شد و دهیاری اسلامیه نیز وظیفه نظافت و پاکسازی این تفرجگاه را بر عهده گرفت.

وی ادامه داد: تکمیل این مجموعه نیز نیازمند بودجه از محل اعتبارات تملک دارایی است که قرار شده در سالجاری اعتباراتی از محل بودجه شهرستان تفت برای چشمه تامهر درنظرگرفته شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1512741
ارسال نظر
نظرات