شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1398/05/24 شناسه خبر: 1512888
کارگردان البرزیِ نمایش "اوژاژ:

بیماری تئاتر البرز با هنرسالاری درمان می‎شود/ ارزش قائل شدن برای هنرمند؛ هنر را به شغل تبدیل می‎کند

بیماری تئاتر البرز با هنرسالاری درمان می‎شود/ ارزش قائل شدن برای هنرمند؛ هنر را به شغل تبدیل می‎کند
مژگان چارانی گفت: اوژاژ یک نمایش سایکودرام است و به اثراتی که جنگ روی زنان با توجه به روحیه زنانگی شان می گذارد می پردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک،نمایش «اوژاژ» به نویسندگی امین آبان و کارگردانی سپیده توکلی و مژگان چارانی و کاری از گروه تئاتر نیل از15 تا 31 مرداد ماه هر شب ساعت 20 در پلاتو استاد حیاتی مهر اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز روی صحنه می رود.

مژگان چارانی درباره این نمایش در گفتگو به خبرنگار "تیتریک" گفت: این نمایش یک نمایش سایکودرام است و در مورد اثراتی که جنگ روی زنان با توجه به روحیه زنانگی شان می گذارد توضیح می دهد.

وی با بیان اینکه "اوژاژ" در واقع یک افکت از صدای بمب مثل ویژژژ است، افزود: همیشه در جنگ، کودکان و زنان از لحاظ روانی بیشترین آسیب را می بینند و این نمایش به طور ویژه به اثراتی که جنگ و ناآرامی ها روی روحیه لطف زنان می گذارد، می پردازد.

چارانی اظهار داشت: نمایش های کم پرسوناژ جهت سهولت رسیدن به هدف های اجرایی به وجود می آید و با توجه به اینکه متن نمایش بسیار قوی بود نمایش را روی صحنه بردیم و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

این هنرمند با تاکید بر اینکه عدم فرهنگ سازی و تبلیغات، منجر به نداشتن مخاطب و خالی بودن صندلی های تئاتر شده است، تصریح کرد: هنرمند وظیفه اش خلق اثر است و اگر بهترین نمایش را هم در این استان روی صحنه ببرد ولی مردم عام از اجرای آن در البرز اطلاعی نداشته باشند نتیجه ای حاصل نمی شود.

کارگردان نمایش گفت: امروز هیچ چیز در تئاتر کشور درست در جای خود قرار ندارد، افراد کاربلد بیکار و خانه نشین شده و بی هنران در تئاتر جولان می دهند.

وی با اشاره به اینکه بلیط تئاتر باید در سبد کالای هر شهروند قرار گیرد، ادامه داد: هنر تئاتر در البرز مردمی نخواهد شد مگر اینکه حمایت از این هنر تئاثیرگذار صورت گیرد و نمایش ها و محل های اجرا به اطلاع عموم شهروندان برسد.

نویسنده کتاب هفت برگ و سه قاصدک گفت: تئاتر اجتماعی ترین و پویاترین بخش هنر است چون مردم از نزدیک مواجهه نفس به نفس با تولید یک اثر هنری و بازیگر محبوب شان دارند. تئاتر برای همین ویژگی هایش است که از مردم روشنفکر گرفته تا مردم عادی دوستش دارند؛ اما همین اتفاق باعث شده تا تئاتر همواره آسیب پذیرترین و ضعیف ترین بخش هنری باشد.

چارانی در پایان خاطرنشان کرد: تئاتر البرز با مسائلی چون بحث مالی و تبلیغات رو به‌ رو است. البته منظور از تبلیغات این نیست که چه کاری بر صحنه است، بلکه ایجاد ساز‌و کاری برای آشنایی مردم با هنر تئاتر لازم است تا برایشان یک دغدغه محسوب شود.

در ادامه تصاویر این نمایش را مشاهده می کنید؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1512888
ارسال نظر
نظرات