شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:29 منتشر شده در مورخ: 1398/05/24 شناسه خبر: 1512980
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

97 درصد داروهای مصرفی، تولید داخل هستند / متخلفانی ارزی در زمینه واردات دارو به قوه قضائیه معرفی شدند

97 درصد داروهای مصرفی، تولید داخل هستند / متخلفانی ارزی در زمینه واردات دارو به قوه قضائیه معرفی شدند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه گزارش مربوط به ارز مصرف شده برای دارو در حال تکمیل شدن است گفت: امیدواریم تا پایان مرداد گزارش تکمیل و به اطلاع رسانه ها و مردم خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز در حاشیه افتتاح شرکت داروسازی در شهر صنعتی کاوه ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۹۷ درصد داروها تولید داخل هستند گفت: تنها سه درصد از داروهای مورد نیاز وارد می شود، البته بخشی از داروها از نظر اقتصادی و میزان مصرف در حدی نیست که خط تولید آنها در داخل راه اندازی شود.

نمکی با اشاره به اینکه بسیاری از مواد اولیه داروها در داخل تولید می شود اظهار کرد: این میزان به اندازه ای است که می‌توان برای آنها صادرات هم برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه تولید دارو در استان مرکزی وجود دارد ادامه داد: امیدواریم با همت مسئولان استانی این ظرفیت ها افزایش بیشتری داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه داروهای خاص با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شوند بیان کرد: این داروها در بازار افزایش قیمت قابل توجهی نداشته اند.

وی افزود: البته ارز ۴۲۰۰۰ به بعضی از داروهای که تک نسخه ای محسوب می شوند اختصاص داده نشده است، این داروها با تغییرات قیمتی روبه رو بوده اند.

نمکی با اشاره به اینکه گزارش مربوط به ارز مصرف شده برای دارو در حال تکمیل شدن است گفت: ۵ هیئت در حال تهیه گزارش هستند تا کنون برخی که در این زمینه تخلف های داشته اند به قوه قضائیه معرفی شده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: امیدواریم تا پایان مرداد گزارش تکمیل و گزارش نهای به اطلاع رسانه ها و مردم خواهد رسید.

نمکی با اشاره به طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: در مرحله دوم طرح تحول سلامت بسته هایی از طرح تحول از قبیل ماندگاری کادر پزشکی در نقاط محروم، کاهش پرداخت از جیب بیمار و حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج را ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1512980
ارسال نظر
نظرات