شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:20 منتشر شده در مورخ: 1398/05/24 شناسه خبر: 1513041
استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

جان‌باختن سالانه 500 نفر در جاده‌های کرمانشاه

جان‌باختن سالانه 500 نفر در جاده‌های کرمانشاه
استاندار کرمانشاه گفت: سالانه 500 نفر در جاده‌های استان جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند ظهر امروز پنج شنبه در پنجاه و هفتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کرمانشاه  اظهار داشت: در استان کرمانشاه سالیانه حدود ۵۰۰ نفر تلفات جاده ای داریم لذا باید تصمیمات مهم و کارشناسی در این خصوص باشد تا بتوانیم مسیر کاهش تلفات را شاهد باشیم.

استاندار کرمانشاه افزود: خوشبختانه از سال ۹۲ تا ۹۷ با یک سیر نزولی در کشته های برون شهری مواجه بودیم یعنی از ۳۹۳ نفر به ۳۷۱ نفر رسیدیم.

این مسئول بیان داشت: همچنین در تصادفات درون شهری از سال ۹۶ تا ۹۷ با سیر نزولی میزان تلفات روبه رو بودیم که در این راستا نیز از ۱۲۳ نفر در سال ۹۶ به ۹۶ نفر در سال ۹۷ رسیده است و کاهش ۲۷ نفری نشان از عظم قابل توجه دارد.

وی بیان داشت: بر این اساس روزانه بیش از یک نفر در محور ها کشته داریم که این رقم زیادی است و خسارت سنگینی را به کشور وارد می کند.

بازوند خاطرنشان کرد: در چهار ماهه اول سال ۹۸ نسبت به ۹۷ در تصادفات برون شهری شاهد ۸ درصد کاهش و در تصادفات درون شهری شاهد کاهش ۹ درصدی تلفات بوده ایم.

استاندار کرمانشاه در ادامه پروژه قطار شهری را یکی از پروژه‌های مهم کرمانشاه دانست و گفت: توقع داریم که با کمک معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بتوانیم به یک جمع‌بندی برسیم که فاز اول را سال ۱۴۰۰ به اتمام برسانیم.

این مسئول اتمام پروژه قطار شهری را در روند توسعه شهر موثر عنوان کرد و گفت: برای این منظور ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که در قدم اول معاون وزیر کشور موافقت کردند مجوز ۳۲۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را صادر کنند و ما نیز اعتباراتی از محل اعتبارات دولتی کمک خواهیم کرد.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هنوز ابلاغ ۱۰۰ درصد بازگشایی مرز خسروی از سوی کشور همسایه مشخص نیست، بیان داشت: در هر صورت ما باید آمادگی عبور یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ نفر از این مرز را داشته باشیم اگر چه ۷۰ درصد از زائرینی که قصد خروج از مرز مهران را دارند نیز از این استان تردد می کنند.

وی بر لزوم اجرای اقدامات پیشگیرانه در رابطه با کاهش تلفات جاده‌ای تاکید کرد.

استاندار کرمانشاه وضعیت زیرساختی حمل و نقل استان کرمانشاه را نسبت به استانهای همجوار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه بیشترین جاده های منتهی به مرز خسروی چهار بانده هستند البته برخی از آنها نیازمند اصلاح و کمک مسئولین است.

این مسئول با بیان اینکه کاهش تلفات جاده‌ای با امکانات سخت افزاری قابل حل و فصل نیست گفت: در این راستا اقدامات فرهنگسازی بیشتر مورد نیاز است.

وی افزود: اگر اعمال قانون را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم می تواند تبدیل به عادت شود و این عادت نیز کم کم به یک فرهنگ در سطح جامعه تبدیل شود.

بازوند خاطر نشان کرد: موقعیت جغرافیایی کرمانشاه به گونه ای است که به ۴ استان خدمات می‌دهد و ۴ تا ۵ بازارچه مرزی رسمی دارد که بیش از ۳ تا ۳۵۰۰ کامیون رورانه از این مرزها تردد می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513041
ارسال نظر
نظرات