شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 21:39 منتشر شده در مورخ: 1398/05/24 شناسه خبر: 1513115
در تجمع اعتراضی مردم مشهد در محکومیت کشتار مردم کشمیر مطرح شد؛

بی‌تفاوتی نسبت به سرنوشت مسلمانان کشمیر، انحراف از آرمان انقلاب است/ طلبه کشمیری: سازمان ملل در ظاهر برای حقوق بشر حرف می‌زند

بی‌تفاوتی نسبت به سرنوشت مسلمانان کشمیر، انحراف از آرمان انقلاب است/ طلبه کشمیری: سازمان ملل در ظاهر برای حقوق بشر حرف می‌زند
تجمع اعتراضی دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی مشهد در محکومیت کشتار مردم مظلوم کشمیر عصر امروز با حضور جمعی از نخبگان و مردم مشهد در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ تجمع اعتراضی دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی مشهد در محکومیت کشتار مردم مظلوم کشمیر عصر امروز با حضور جمعی از نخبگان و مردم مشهد در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل برگزار شد.

قسمتی از بیانیه ی بسیج دانشجویی به شرح زیر است:

مسئله کشمیر برای جمهوری اسلامی ایران مسئله انسانی و اسلامی است و مردم این منطقه تحت ظلم و ستم قرار دارند.

ما همواره مراتب انزجار خود را به دولت هند در محافل مختلف اعلام کردیم و بار دیگر زحم کشمیر سر بازکرده و دنیا در مقابل این جراحات با سکوت مغرضانه خود نظاره گر جنایات علیه بشریت است.

جنایات علیه مسلمان ها از گروه های تروریستی به ارتش و حکومت های متحجر رسیده لذا باید این موضوع بر اساس قراردادهای دیپلماتیک پیگیری شود.

کشمیر، جان ایران اسلامی و نهالی از شجره طیبه انقلاب و ثمره ی نگاه عدالت محور امام خمینی(ره) است و بی تفاوتی نسبت به انچه مسلمانان کشمیر می‌گذرد نوعی انحراف از ارمان‌های انقلاب است.

ما دانشجویان و مردم انقلابی مشهد ضمن محکومیت این جنایت و اعلام حمایت از مردم کشمیر بر استیفای حقوق مردم کشمیر تاکید داریم و جهان را بر اتحاد علیه هرگونه رفتار استکباری و جنایت اشکار دعوت می‌کنیم و از سازمان ملل بعنوان داعیه‌دار حقوق بشر تقاضا داریم، با توجه به ماده دو میثاق سیاسی اعلامیه حقوق بشر عمل کند.

انقلاب اسلامی فراتر از نژاد و نوع مذهب مخالف کشتار انسان های بی گناه در هر نقطه از جهان است.

ما مردم انقلابی مشهد تجمع کرده ایم تا حمایت از قاطع از مردم مظلوم کشمیر را اعلام کنیم و از دولت و دستگاه دیپلماسی می خواهیم نسبت به آنچه به مردم مظلوم کشمیر می‌گذرد بی تفاوت نباشد و به وظیفه انسانی و شرعی خود با جدیت بیشتری عمل کند.

 مسؤولان دیپلماسی مسئله کشمیر را پیگیری کنند

در ادامه حجت‌الاسلام پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما مردم مسلمان ایران در کنار همه ملت های مظلوم هستیم و در اینجا جمع شدیم که اعلام کنیم هجمه به مسلمانان کشمیر و دیگر از مسلمانان دیگر نقاط هجمه به پیکره اسلام است و ما این عمل وحشیانه را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: ما نسبت به این حادثه دلخراش که موجب آزار و ناراحتی همه مسلمانان دنیا شده اعلام میکنیم که جریان وزارت خارجه با جدیت این موضوع را رسیدگی کند.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی در روز شنبه این مسئله را پیگیری خواهیم کرد و تذکرات لازم را به کشور هند نسبت به مراقبت کردن و رعایت مسلمانان و حقوق مردم کشمیر رعایت شود.

وی افزود: همانطور که ملت ما نسبت به این موضوع جدیت دارد مسؤولان دیپلماسی نیز این مسئله را پیگیری کنند و بصورت رسمی اعلام می‌کنم هرحادثه ای برای هر مسلمانی در هر گوشه‌ای از دنیا اتفاق بیفتد ما مرزی  برای اسلام قائل نیستیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: امروز هوشیاری به غرب و حساسیت در برابر این حوادث خیعلی ضروری است واین تمجع قانونی هماهنگ شده با دستگاه نظامی و امنیتی استان بوده و اجرا شده است.

برای کشتن مردم کشمیر از سلاح اسرائیلی استفاده می‌شود

امتیازعلی، طلبه کشمیری در ادامه این مراسم گفت: مردم کشمیر برای گفتن حق به زندان می‌روند و برای کشتن مردم از سلاح های اسرائیلی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا امروز صدهزار شهید داده‌ایم و در آن توسط سربازان هند هزاران نفر یتیم و بیوه می شوند افزود: باید صفحات سیاه تاریخ که در کشمیر گذشته گفته شود چرا که در سازمان ملل ظاهرا برای حقوق بشر حرف می‌زنند.

طلبه کشمیری خاطرنشان کرد: نخست وزیر کشمیر از هند درخواست کمک کرد و هند در کشمیر ارتش خود را پیاده کرد لذا قرار نبود ارتش هند هفتاد سال انجا قرار بگیرد و قرار نبود جوانان کشمیر قتل عام شوند.

وی افزود: مردم کشمیر به سختی زندگی می‌کنند و شعار هیهات من الذله می دهند.

امتیازعلی تصریح کرد: اوضاع کشمیر در این هفتاد سال بدتر شده است و این نخست وزیر هند  دست راست اسرائل است و در هند سه پایگاه بزرگ اسرائل را ایجاد کرد و همچنین  بودجه برای تامین تهیه سلاح از اسرائیل تامین می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513115
ارسال نظر
نظرات