شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513182

اثرات تحریم‌های آمریکا بر بخش دارویی و بیماران سرطانی

وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود سندی خارجی از تاثیرات تروریسم اقتصادی آمریکا بر بخش‌های دارویی و مخصوصا بیماران سرطانی ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ادعاهای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه بخش دارویی و پزشکی ایران را تحریم نکرده‌اند، رد کرد.

ظریف در صفحه شخصی توئیتر خود با اشاره به مقاله‌ای در نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» نوشت: «این موضوع را فقط از من نشنوید؛ [لینک فارین پالیسی]... [این نشریه] یکی از اثرات تروریسم اقتصادی دولت ترامپ بر ایرانی‌ها را به تصویر کشیده است».

وی در ادامه افزود:‌«[فارین پالیسی] از کسانی که به صورت مستقیم در تولید دارو برای بیماران سرطانی نقش دارند [گزارش می‌دهد]».

 

این در حالی است که «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه این کشور، چندی پیش با انتشار یک پیام ویدئویی خطاب به مردم ایران مدعی شده بود که بر خلاف گفته‌های جمهوری اسلامی، واشنگتن هیچ تحریمی را بر بخش‌های دارویی و پزشکی علیه ایران اعمال نکرده و حتی با دست خودشان برای بیماران ایرانی دارو ارسال می‌کنند!

مقاله فارین‌پالیسی که ظریف در توئیت خود به آن اشاره کرده، با عنوان «تحریم‌های آمریکا در حال کشتن بیماران سرطانی در ایران است» به ادعاهای واشنگتن مبنی بر اینکه کارزار فشار حداکثری علیه ایران، بخش دارویی و انسان‌دوستانه را هدف قرار نگرفته می‌پردازد و تاکید می‌کند که کودکان مبتلا به سرطان در ایران اصلی‌ترین گروهی هستند که از تحریم‌های ایالات متحده آسیب دیده‌اند.

وزیر خارجه ایران پیشتر نیز در پیامی توئیتری گفته بود تروریسم اقتصادی و تحریم‌های آمریکا، مردم و غیرنظامیان بی‌گناه ایرانی را هدف قرار داده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513182
ارسال نظر
نظرات