شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513213
امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی شکستی دیگر برای آمریکا است

آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی شکستی دیگر برای آمریکا است
امام جمعه موقت سنندج گفت: آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق، شکستی دیگر برای سیاست های دولت آمریکا بود و موجب تحقیر انگلیسی ها شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: انگلیسی ها برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر، بعد از ۴۰ روز، بدون هیچ بهانه ای این نفتکش ایرانی را آزاد کردند.

 
 
 
 
وی این اتفاق را شکستی دیگر برای سیاست های آمریکا در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و افزود: تا زمانی که مردم در کنار مسئولان بوده و در برابر توطئه های بیگانگان بایستند، هیچ قدرتی قادر به تضعیف ایران اسلامی نخواهد بود.
 
 
 
 
خطیب موقت جمعه سنندج به روز ملی صنعت دفاعی ایران اشاره کرد و یادآور شد: ایران در این حوزه حرف اول را در منطقه می زند و همواره باید از لحاظ قدرت دفاعی آمادگی کامل در برابر دشمنان داشته باشیم، چرا که دستور خداوند و پیامبر اسلام(ص) است.
 
 
 
 
ماموستا حسینی همچنین به سفر روز گذشته رییس قوه قضائیه به کردستان اشاره و اضافه کرد: آیت الله رئیسی در این سفر بر مبارزه با مفسدان و پایان عمر آنان تاکید کرد و امیدواریم سفر وی باعث خیر و رحمت برای مظلومان و برخورد شدید با فساد اقتصادی باشد.
 
 
 
 
وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه پیامبر(ص) مسلمانان را به انجام چهار امر برای داشتن زندگی عزتمندانه و سربلندی در قیامت سفارش فرموده است، گفت: روزه گرفتن در طول سال و فصل گرما، تهجد و شب زنده داری، ادای حج و پرداخت صدقه، مواردی است که پیامبر(ص) بر آن تاکید کرده اند.
 
 
 
امام جمعه قروه:
 
 
حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان قروه با بیان اینکه سالروز کودتای ننگین انگلیسی آمریکایی سال 32 را در پیش داریم اظهار داشت : کودتای 28 مرداد یکی از حوادثی بود که آسیب بسیاری را به کشور وارد نمود و در واقع این کودتا نتیجه اعتماد مصدق به غرب بود. 
 
 
 
 
 
وی افزود: اولین اشتباه مصدق جدایی از جبهه آیت الله کاشانی و علما بود که نقطه شروع کودتا را علیه مصدق کلید زد و قلع و قمع کردن کسانی که به قدرت گرفتن مصدق کمک کرده بودند دیگر اشتباه استراتژیک وی بود. 
 
 
 
 
 
امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: محاکمه فدائیان اسلام و آغشته شدن دست مصدق به خون فدائیان اسلام دیگر اشتباه مصدق بود که پس از آن آمریکایی ها را جایگزین انگلیسی ها نمود و پای آمریکا را در کشور باز کرد. 
 
 
 
 
 
وی بیان داشت: مصدق غلام حلقه به گوش آمریکایی ها بود و یک ماه تمام در آمریکا زندگی کرد. 
 
 
 
 
 
رستمی با تاکید بر اینکه باید از مصدق که نمونه سازشکار است عبرت گرفت گفت: کسانی که امروز تاکید بر مذاکره با دشمن دارند و در تلاش هستند تا رضایت آمریکایی ها و اروپایی ها را به دست آورند باید بدانند که هزینه بسیاری را باید بپردازند. 
 
 
 
 
 
وی به مقاومت و توقیف کشتی انگلستان پرداخت و بیان داشت: انگلستان که یک زمانی امپراطور دریاها بود و به بریتانیای کبیر معروف بود امروز در برابر مقاومت ایران اسلامی زانو زده است و روزنامه های این کشور نیز به این مسئله اعتراف نموده اند. 
 
 
 
 
 
وی به دیدار هیئت انصار الله یمن با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره نمود و افزود: انصارالله یمن در آستانه پیروزی است و به دنبال برنامه ای برای قدرت گرفتن جبهه مقاومت در منطقه است. 
 
 
 
 
 
رستمی به سفر آیت الله رئیسی به استان کردستان اشاره نمود و افزود: سفر ایشان به استان کردستان یک سفر بجا و مهم بود که دارای نکته هایی نوید بخش بود. 
 
 
 
 
 
وی ادامه داد: فاسدان باید بدانند که پایان عمر آنان فرارسیده است و مفاسدی که در جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال ریشه دوانیده است سم انقلاب اسلامی هستند که باید از بین بروند. 
 
 
 
 
 
امام جمعه قروه افزود: ورود به مسائل خاص منطقه ای که مقطعی نخواهد بود و ادامه خواهد داشت و این روند بسیار مناسبی است که علنی شدن دادگاه ها بسیار عالی بود و فاسدان را نشان داد.
 
 
 
 
 
به گفته وی ممنوع الخروج شدن مدیرعامل سایپا و بسته شدن حساب های ایران خودرو دیگر اقدام شایسته و بجایی بود که توسط قوه قضائیه صورت گرفت. 
 
 
 
 
 
رستمی در بخش پایانی سخنان خود به وضعیت نامناسب کشاورزان خیارکار و هندوانه کار اشاره نمود و ادامه داد: عده زیادی از کشاورزان و خیارکاران به ما مراجعه کردند و از وضعیت دلالان گلایه دارند. 
 
 
 
وی ادامه داد: مسئولین جهاد کشاورزی کجا هستند؟ مسئولی که نتواند با چند نفر دلال برخورد کند چه مسئولی است؟ 
 
 
 
رستمی افزود: امروز کشاورزان خیارکار با مشکل مواجه هستند و محصول آنان به فروش نمی رود و قیمت واقعی خود را از دست داده است 
 
 
 
 
 
وی با بیان اینکه کشاورز نتوانسته است به پول اولیه خود برسد و از همه جهت بدهکار شده است، گفت: مسئولین جهاد کشاورزی استان باید به این موضوع رسیدگی کنند و وضعیت کشاورزان خیارکار و هندوانه کار را مورد توجه قرار دهند. 
 
 
 
رستمی در ادامه به بیان وقایع غدیر خم پرداخت و با بیان اینکه در روز غدیر خم پیامبر اسلام(ص) از مسلمانان بیعت گرفتند، گفت: در طول 25 سال خانه نشینی امام علی علیه السلام هیچ نوع جنگی در جهان اسلام صورت نگرفت اما در طول دوران حکومت امام علی علیه السلام 3 جنگ سخت را به ایشان تحمیل کردند.
 
 
 
وی ادامه داد: امام علی علیه السلام محافظه کار نبودند و در برابر دشمنان اسلام سازش پذیری نداشتند.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1513213
ارسال نظر
نظرات