شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 23:45 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513250

۱۴ نفر با مشروبات الکلی دست‌ساز در استان فارس مسموم شدند

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مسمومیت ۱۴ نفر با مشربات الکلی دست‌ساز در استان فارس در چهارماه گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رامین افشاری با اعلام این خبر اظهارداشت: برخی از افراد به دلایل متعددی به تهیه و فروش مواد الکلی دست‌ساز روی آورده‌اند که به دلیل استفاده از متانول یا همان الکل چوب به مسمومیت شدید، سردرد، سرگیجه، مشکلات گوارشیتاری دید، دید برفکی، مشکلات کبدی و در نهایت به مرگ مبتلا می‌شوند. 

وی با بیان اینکه شامگاه پنج شنبه 4نفر و در چهارماه گذشته 10نفر به مسمومیت متانول مبتلا شدند، گفت: در روز گذشته چهار نفر به دلیل مسمومیت به متانول به بیمارستان تخصصی علی اصغر(ع) ارجاع داده شدند.

افشاری افزود: ضروری است این نوع بیماران در صورت مسمومیت با مشروبات الکلی به این مرکز یا دیگر مراکز درمانی مراجعه کنند زیرا در صورت تاخیر یا عدم مراجعه به مراکز درمانی فرد به تاری دید،کوری، نارسایی کلیه و کبد حتی مرگ دچار می‌شوند. 

سرپرست بیمارستان علی اصغر(ع) با بیان اینکه اکثرمراجعین با مسمومیت متانول بین گروه‌های سنی 20 تا 35 ساله هستند، بیان کرد: متانول یا همان الکل چوب که در صنعت کاربرد دارد با الکل طبی که ماده اصلی مشروبات الکلی است در یک خانواده شیمیایی هستند، در تولید الکل دست‌ساز مقادیر غبر مجاز آن منجر به عوارض یاد شده می‌شود.

https://www.dana.ir/1513250
ارسال نظر
نظرات