شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513263

سه شازده قجری در یک قاب! +عکس

این تصویر، مربوط به دوران سلطنت احمدشاه نیست؛ بلکه دوره‌ای را نشان می‌دهد که او، زغوغای جهان فارغ، کودکی شیرینی را سپری می‌کرد. احمد شاه در این عکس، به دوربین سلام نظامی می‌دهد و برادرش، محمدحسن میرزا که بعد‌ها ولیعهد او شد، سمت چپ و خواهرش خدیجه بیگم، سمت راست او ایستاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمدشاه، آخرین شاه دودمان قاجار بود که در سال ۱۲۸۸ هـ. ش، پس از فتح تهران به دست مشروطه‌خواهان و فرار محمدعلی‌شاه به سفارت روسیه، به عنوان پادشاه مشروطه انتخاب شد.

او در آن زمان تنها ۱۲ سال داشت و تا رسیدن وی به ۱۸ سالگی، یعنی طی شش سال بعد، دو نایب‌السلطنه منتخب مجلس، امور مربوط به سلطنت را انجام می‌دادند. دوران احمدشاه، یکی از آشفته‌ترین ادوار تاریخ ایران است؛ دورانی که استعمارگران توانستند با سوءاستفاده از شرایط بحرانی کشور و ضعف ناشی از قحطی و جنگ، مقدمات به قدرت رسیدن رضاخان را فراهم کنند.

تلاش پلیس برای حذف عکس یک متهم از فضای مجازی

اما این تصویر، مربوط به دوران سلطنت احمدشاه نیست؛ بلکه دوره‌ای را نشان می‌دهد که او، زغوغای جهان فارغ، کودکی شیرینی را سپری می‌کرد. احمد شاه در این عکس، به دوربین سلام نظامی می‌دهد و برادرش، محمدحسن میرزا که بعد‌ها ولیعهد او شد، سمت چپ و خواهرش خدیجه بیگم، سمت راست او ایستاده است. احمدشاه در سال ۱۳۰۸، در پاریس درگذشت و برادرش، محمدحسن میرزا، در سال ۱۳۲۱ در لندن دار فانی را وداع گفت. تاریخ عکس، احتمالا مربوط به حوالی سال ۱۲۸۲ و در عهد مظفرالدین شاه قاجار است.

https://www.dana.ir/1513263
ارسال نظر
نظرات