شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513364
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

کودتای 28 مرداد نشان داد که نباید به روشنفکران غرب‌زده اعتماد کرد

کودتای 28 مرداد نشان داد که نباید به روشنفکران غرب‌زده اعتماد کرد
امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: نکته عبرت‌آموز کودتای 28 مرداد این است که ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم به روشنفکران غرب‌زده اعتماد داشته باشیم و افرادی چون تقی‌زاده‌ها و حتی مصدق‌ها هرگز نمی‌توانند راه صحیح را به ملت ما نشان دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، آیت‌الله سید کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه کودتای 28 مرداد حادثه تاریخی و جریانی عبرت‌آموز و پندآموزی است، اظهار داشت: هر زمان که مردم در صحنه حضور داشته باشند، می‌توانند از حضورشان در صحنه نتیجه‌ بگیرند.

وی افزود: اگر در عرصه‌ای حضور مردم کمرنگ شود، طبعا کسانی که با مردم در ستیز هستند، موفق خواهند شد و جریان حق و باطل همیشه اینچنین بوده است که حق باید همیشه در صحنه باشد تا باطل زایل شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: نکته مهم پیرامون کودتای 28 مرداد این است که دشمنی دیرینه و کینه‌توزانه آمریکایی‌ها از همان زمان برای ملت ما آشکار شد و بعدها در خاطرات سردمداران آمریکایی ثبت شد که کودتای 28 مرداد حاصل تلاش های آمریکا برای برگرداندن استبداد به کشور ایران بود.

مدرسی خاطرنشان کرد: انقلاب و حرکت مردم اگر بخواهد به ثمر و پیروزی برسد باید همه‌جانبه باشد، یعنی هم در مقابل استبداد و هم در مقابل استکبار بایستد؛ اگر استبداد نفی شود اما استکبار نفی نشود، گرچه استبداد را از در راندیم اما از پنجره وارد خواهد شد.

وی تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ما و نهضت امام خمینی(ره) این بود که حضرت امام در زمان واحد هم با استبداد و هم با استکبار جنگید و مردم هم به تبع امام این حرکت را انجام دادند.

این استاد حوزه علمیه یادآور شد: نکته عبرت‌آموز کودتای 28 مرداد این است که ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم به روشنفکران غرب‌زده اعتماد داشته باشیم و افرادی چون تقی‌زاده‌ها و حتی مصدق‌ها هرگز نمی‌توانند راه صحیح را به ملت ما نشان دهند.

مدرسی خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده است که روشنفکران غرب‌زده گرچه ممکن است در ظاهر با افرادی همراه شوند اما از پشت خنجرشان را برای رسیدن به منافع مادی و دنیای خودشان وارد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: قدرت‌های سلطه‌گر اگر در جایی راه نفوذی پیدا کردند به این سادگی‌ها از حضورشان دست برنخواهند داشت؛ همچنانکه از 28 مرداد سال 32 تا بهمن 57 این استعمار با ایادی خودش که پهلوی و شاه خبیث بود، فرهنگ ما، عمران و آبادنی ما، نفت ما و دانش و حضور ما را در مجامع علمی را به یغما برد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد بیان کرد: امیدواریم خدای متعال به ملت ما، به جلوداران ما و به ارزشمداران فکری ما قدرت تحلیل کامل را نسبت به حوادث تاریخی مخصوصا در رابطه با جریانات معاصر پیش از بیش عطا کند.

مدرسی افزود: نقطه تشابه 28 مرداد و دوران کنونی این است که دشمن هیچ زمانی دست از یک ملت مستقل برنخواهد داشت، چرا که با وجود یک ملت مستقل منافع خودش را در خطر می‌بیند؛ دشمن 28 مرداد منافع خودش را در خطر می‌دید، الان هم منافع خودش را در خطر می‌بیند.

وی گفت: دشمن در 28 مرداد از ایادی و چماق به دستان خودش استفاده کرد، امروز هم هرچند ممکن است توطئه‌های دشمن از طریق ایادی و چماق به دستان ظاهری نباشد، اما از طریق سایت‌ها و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به عنوان چماق به دستان علیه انقلاب دارد استفاده می‌کند؛ چه کسانی که در خارج سرمنشا دارند و در آنجا حضور دارند و چه کسانی که در داخل دارند چماق را بر سر ملت ما فرود می‌آورند.

مدرسی با بیان اینکه شکل دشمنی دشمن تغییر کرده است اما اصل دشمنی وجود دارد، اظهار داشت: آن زمان با چوب و چماق به جان مردم افتادند، امروز نیز با تبلیغات سوء و ایجاد ناامنی روانی به مغزهای مردم افتاده‌اند.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513364
ارسال نظر
نظرات