شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513434

آفت جدیدی که می‌تواند «صنعت نارگیل ایران» را نابود کند+عکس

یک گونه سوسک با حرکت به سمت مرکز تنه درخت نارگیل و تغذیه از عصاره آن خطری جدی برای این گیاه به شمار می‌رود. یک محقق گیاه‌شناس در وانواتا در این زمینه گفته است: «ما لاروهای بیشتری از این حشره را جمع‌آوری و نواحی آلوده بیشتری را شناسایی می‌کنیم.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در کشور «وانواتو» وضعیت اضطراری اعلام شده است. نه به دلیل حمله تروریستی یا یک فاجعه طبیعی، بلکه به دلیل حمله یک گونه سوسک مهاجم به مزارع پرورش نارگیل. مقامات می‌گویند صنعت نارگیل این کشور با یک تهدید جدی رو به رو است.

این گونه سوسک برای نخستین بار در ماه می و در شما غربی جزیره «ایفات» مشاهده شد. وضعیت اضطراری اعلام شده این امکان را فراهم می‌کند تا در نواحی آلوده محدودیت تردد اعلام شود.

سوسک رینوساروس نارگیل؛ آفت تهدیدکننده صنعت ناگیل

«سوسک رینوساروس نارگیل» گونه‌ای حشره مهاجم است که کشت نارگیل و تهیه روغن آن را در جزایر سلیمان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است. این سوسک قادر است صنعت نارگیل یک کشور را همراه با زندگی هزاران نفری که حول این صنعت بنا شده با نابودی کامل همراه سازد.

این سوسک با حرکت به سمت مرکز تنه درخت نارگیل و تغذیه از عصاره آن خطری جدی برای این گیاه به شمار می‌رود. یک محقق گیاه‌شناس در وانواتا در این زمینه گفته است: «ما لاروهای بیشتری از این حشره را جمع‌آوری و نواحی آلوده بیشتری را شناسایی می‌کنیم.»

محققان از یک گونه قارچ پرورش داده شده در آزمایشگاه برای مقابله با این سوسک استفاده می‌کنند. آنها این قارچ را در نواحی آوده پرورش می‌دهند تا با مختل کردن دستگاه گوارش آنها را نابود کند.

منبع: خبرگزاری علم و فناوری 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513434
ارسال نظر
نظرات