شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513455
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی ارشاد قزوین:

تکمیل پروژه تالار شهر به ۲۰۰میلیارد اعتبار نیاز دارد/ در اجرای این طرح کم‌کاری شد

تکمیل پروژه تالار شهر به ۲۰۰میلیارد اعتبار نیاز دارد/ در اجرای این طرح کم‌کاری شد
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: متاسفانه در اجرای طرح تالار شهر در گذشته کم کاری شد و مجموعه ای که قرار بود با ۳۵ میلیارد تومان ساخته شود امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن بسیار سخت و پیچیده شده ولی تلاش می‎کنیم آن را در چند مرحله احداث کنیم تا روند کار دچار وقفه نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین سیده معصومه حسینی امروز(شنبه) در حاشیه بازدید از تکمیل پروژه مجموعه تالار شهر قزوین اظهار کرد: کلنگ این پروژه از سال 86 زده شده است اما سال‌هاست که این پروژه قفل و متوقف شده بود، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جلسات متعددی در وزارتخانه توانست این پروژه استانی را به پروژه ملی تبدیل کند.

وی افزود: در گذشته در شرایطی که هیچ مجوزی برای ساخت این پروژه دریافت نشده بود، توانستیم با پیگیری‌های لازم سرانجام مجوز ساخت را بگیریم و اجرای این پروژه را آغاز کنیم؛ در واقع با تعیین مشاور و پیمانکار فعالیت ساخت این پروژه بعد از ۱۲سال آغاز شده و امیدواریم بتوانیم یک سالن آبرومند برای اجرای برنامه‌های هنری در قزوین داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تاکید کرد: در حال حاضر استان قزوین از داشتن سالن تخصصی فرهنگ و هنر بی‌بهره است که این موضوع همواره مورد شکایت اهالی فرهنگ و هنر قرار گرفته است.

راه‌اندازی تالار شهر فرصت مناسبی برای حل مشکلات هنرمندان قزوینی است

وی عنوان کرد: استان قزوین در رشته‌های مختلف هنری استعدادهای خوبی دارد اما سالن مناسبی برای نمود این هنرمندان وجود ندارد، علی رغم پیشینیه فرهگی قزوین هنوز یک سالن مناسب و شایسته هنرمندان در شهر نداریم.

حسینی بیان کرد: سالن علامه که در حال حاضر تنها سالن هنری شهر است، سالنی کوچک و بدون پارکینگ و در انتهای یک کوچه بن بست است که پتانسیل جذب مخاطب ندارد؛ همچنین این سالن تجهیزات مناسب و در خور یک سالن هنر را ندارد.

وی تصریح کرد: ما معتقد هستیم که باید سالنی با امکانات، تجهیزات، فضا و استانداردهای لازم را برای ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان ایجاد شود تا بتواند پاسخگوی بخشی از نیاز فرهنگ دوستان باشد، در همین راستا راه اندازی تالار شهر به طور قطع فرصتی برای حل مشکلات هنرمندان خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین یادآور شد: متاسفانه در اجرای این طرح در گذشته کم کاری شد و مجموعه ای که قرار بود با ۳۵ میلیارد تومان ساخته شود امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن بسیار سخت و پیچیده شده ولی تلاش می‎کنیم آن را در چند مرحله احداث کنیم تا روند کار دچار وقفه نشود.

وی تاکید کرد: ساخت سالن سینما و سالن موسیقی در اولویت قرار دارد و امیدواریم با کمک استاندار و نمایندگان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتوانیم این طرح را با سرعت مناسب جلو ببریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513455
ارسال نظر
نظرات