شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513479
یادداشت؛

رئیسی و امیدی که دوباره جان گرفت

رئیسی و امیدی که دوباره جان گرفت
دراین‌بین باگذشت تنها 6 ماه از حضور آیت‌الله رئیسی در رأس این قوه به نظر می‌آید مبارزه با فساد و رانت‌خواری شکل جدی‌تر و قاطعانه‌تری را به خود گرفته است که پیش از این سابقه نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  فساد، رانت و بهره‌برداری شخصی از پست‌های دولتی موضوعی است که این روزها بیش از گذشته بر سر زبان‌ها افتاده است.

همه‌چیز از یک تغییر شروع شد، تغییری که رأس قوه قضائیه را شامل شد و بعد از پایان کار دو دوره ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی بر مسند قوه قضائیه آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با حکم رهبری ریاست این قوه را در دست گرفت.

رئیسی در حالی بر مسند این قوه تکیه زد که‌موجی از ناامیدی در بین مردم در خصوص مبارزه بارانت و فساد کشور را فراگرفته بود و همگان انتظار اقدامی انقلابی را از وی داشتند.

نظرسنجی‌های میدانی نیز خود گواه این مهم بود که نه‌تنها اکثر قریب به‌اتفاق به مردم، انقلاب و نظام را دوست دارند و به آن وفادار هستند اما درزمینهٔ مبارزه با فساد گله‌دارند و خواهان برخورد جدی با مفسدان در هر پست و مقامی هستند.

البته مردم پیش‌ازاین هم در راهپیمایی‌های مختلف ازجمله راهپیمایی روز قدس امسال نشان دادند که همچنان پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند اما انتظارات به‌حق خود را نیز دارند.

دراین‌بین باگذشت تنها 6 ماه از حضور آیت‌الله رئیسی در رأس این قوه به نظر می‌آید مبارزه با فساد و رانت‌خواری شکل جدی‌تر و قاطعانه‌تری را به خود گرفته است به‌طوری‌که هیچ فردی دیگر حاشیه امن ندارد و برخورد با دانه‌درشت‌ها نه‌تنها با جدیت بلکه در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد اقدامی که بار دیگر شادی را در دل دلسوزان نظام و مردم متدین ایجاد کرده است.

برخورد با مفسدان به حدی بوده است که این روزها حتی منتقدین رئیسی نیز لب به اعتراف گشوده و در برابر فساد ستیزی این مجاهد انقلابی سر تعظیم فرود آورده‌اند.

در هفته‌های اخیر افرادی دستگیر و روانه زندان شده‌اند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقدام علیه آن‌ها تابو بوده و هرگز به خود نمی‌دیدند که روزگاری باید در برابر قانون و عدل پاسخگو بوده و روانه زندان شوند.

درواقع اقدامات اخیر قوه قضائیه موجب شده است که امید مردم به‌نظام و بالاتر از آن اجرای عدالت بیش‌ازپیش شود و انقلابی که با خون هزاران شهید برای مبارزه بابی عدالتی بنیان نهاده شده در مسیر صحیحی گام بردارد.

البته نباید از این مهم هم غافل شویم که این‌گونه اقدامات ضربتی و انقلابی می‌تواند حاشیه امنی که برخی مدیران برای خود ایجاد کرده‌اند را از بین ببرد و علاوه بر این راه را برای برخی از مدیرانی که فساد آن‌ها را وسوسه می‌کند، ببندد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513479
ارسال نظر
نظرات