شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 19:21 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513588
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

اردبیلی ها در عید قربان بیش از 12 میلیارد ریال نذر قربانی دادند

اردبیلی ها در عید قربان بیش از 12 میلیارد ریال نذر قربانی دادند
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیران اردبیلی در عید سعید قربان سال‌جاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به تأمین گوشت خانوار تحت حمایت این نهاد کمک کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان‌ما، حسین دشتی ظهر امروز در دیدار با مدیر بسیج رسانه استان اردبیل با اشاره به کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خیران اردبیلی در عید قربان  برای دستگیری از خانوار تحت حمایت در این عید، اظهار داشت: به یاری خیران و نیکوکاران با کمک های نقدی و غیرنقدی در عید سعید قربان، گوشت قربانی در بین تمامی ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع شد.

وی از افزایش ۶۰ درصد رشدی  کمک‌های مردمی در عید سعید قربان سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته خبر داد و گفت: همواره شاهد افزایش چشمگیر حمایت‌های مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم که این امر وظیفه امدادگران را در قبال فقرا بیشتر می‌کند.

دشتی با اشاره به اینکه خیران با مراجعه به ۶۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان به تأمین گوشت قربانی خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کرده‌اند، بیان کرد: مراکز نیکوکاری نقش مضاعفی را در رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بر عهده دارند که حسن اعتماد عمومی به این مراکز موجب شده است تا خدمات به صورت کیفی‌تر و با سرعت بیشتری در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ۱۴ «قربانگاه غدیر» برای تأمین گوشت مورد نیاز مددجویان در عید سعید قربان در نظر گرفته شده بود، گفت: تنها در قربانگاه غدیر شهرستان اردبیل ۵۰ راس دام کوچک و بزرگ به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان قربانی شد که در تمامی شهرستان‌های تابعه استان نیز با یاری خیران و نیکوکاران این امر خداپسندانه صورت گرفته بود.

دشتی با اعلام اینکه کمیته امداد به‌ منظور ترویج فرهنگ احسان و انفاق در جامعه می‌کوشد با کمک‌های خیران گام‌های موثرتری را برای ارتقای همبستگی اجتماعی بردارد، افزود: اهدای گوشت قربانی به خانوار بی‌بضاعت، از جمله برنامه‌های مهم کمیته امداد برای ترویج و تقویت فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است که این طرح، هر ساله در عید سعید قربان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس نیت خیر نیکوکاران ، تمام کمک‌های مردمی در همان روز عید سعید قربان در اختیار محرومان و نیازمندان استان اردبیل قرار گرفت.

در ادامه، سرهنگ علی لطفی، مدیر سازمان بسیج رسانه استان اردبیل با بیان اینکه رسانه‌ها باید به دنبال نهادینه شدن فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین مردم و به خصوص کودکان و نوجوانان باشند، گفت: مبارزه با فقر و تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی از دیگر رویکردهای مهم رسانه‌ها باید باشد تا محرومیت‌ها از سطح استان اردبیل به طور کامل ریشه‌کن شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج رسانه آمادگی کامل برای همکاری با کمیته امداد استان اردبیل را دارد، بیان کرد: تمهیدات و امکانات لازم را برای همکاری با کمیته امداد استان اردبیل به کار خواهیم گرفت تا در رفع نیازهای اساسی مستمندان جامعه سهیم باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513588
ارسال نظر
نظرات