شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:11 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513603
رهبر انصارالله یمن:

ایران هرگز دستوری به ما نداده است/ بزرگترین عملیات پهپادی علیه متجاوزان انجام شد

ایران هرگز دستوری به ما نداده است/ بزرگترین عملیات پهپادی علیه متجاوزان انجام شد
رهبر جنبش انصارالله یمن حملات پهپادی ارتش یمن و انصارلله به میدان نفتی «الشیبه» عربستان را بزرگترین عملیات یمنی‌ها از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی برشمرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن عصر روز شنبه درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن از جمله حملات پهپادی گسترده این کشور به بزرگترین منبع ذخایر نفتی عربستان سخنرانی کرد.

رهبر انصارالله عملیات پهپادی روز شنبه ارتش یمن و انصارالله به پالایشگاه «الشیبه» وابسته به آرامکو را بزرگترین عملیات یمنی‌ها از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خواند و آن را هشداری مهم برای امارات برشمرد.

سید عبدالملک الحوثی در سخنرانی امروز خود همچنین به درگیری‌های اخیر عدن اشاره کرد و گفت که هدف دشمنان در جنوب یمن، اشغالگری و تجزیه این کشور است.

رهبر انصارالله همچنین به سیاست جمهوری اسلامی ایران در تعامل با کشورهای منطقه مانند یمن، عراق و سوریه اشاره کرد و گفت که ایران هیچگاه در تعامل با دیگر کشورها سیاست‌های خود را دیکته نمی‌کند.

وی درباره مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یمن گفت که یمن تاکنون حتی یک دستور هم از ایران دریافت نکرده است.

سید عبدالملک الحوثی در پایان سخنرانی بر ادامه حمایت کشورش از فلسطین تاکید کرد و گفت که جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین روز به روز افزایش می‌یابد و معامله قرن هم به سرانجامی نخواهد رسید.

جنایت‌های ائتلاف سعودی مانع ادامه مقاومت ما نمی‌شود

رهبر انصارالله در ابتدای سخنرانی خود به شهادت سید «ابراهیم بدرالدین الحوثی» اشاره کرد و از همه کشورهای و شخصیت‌هایی که شهادت برادر وی را تسلیت گفتند، تقدیر و تشکر کرد.

وی تاکید کرد که شهادت ابراهیم الحوثی و دیگر شهدای یمن نشان دهنده درماندگی متجاوزان در نتیجه شکستی است که ائتلاف سعودی را از رسیدن به اهداف اعلامی‌اش باز نگه داشته است.

 

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت که اینچنین جنایت‌های ائتلاف متجاوز، هیچ تاثیری روی مقاومت و اراده ما برای ادامه مبارزات در برابر تجازوات دشمنان نخواهد گذاشت.

حمله پهپادی به شرکت نفتی سعودی آرامکو، هشداری مهم برای امارات است

سید عبدالملک الحوثی در ادامه به عملیات امروز یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله علیه میدان نفتی «الشیبه» وابسته به آرامکو اشاره کرد و آن را بزرگترین عملیات یمنی‌ها از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خواند.

رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد که عملیات پهپادی امروز یمن درس مشترک و هشداری مهم برای امارات است.

سید عبدالملک الحوثی گفت که پالایشگاه الشیبه از بزرگترین پالایشگاه‌های نفت عربستان سعودی است که دارای مخازن نفتی بسیاری زیادی است.

وی خطاب به دشمنان یمن گفت که هر اندازه که دشمنی شما ادامه پیدا کند، اصرار ما برای ادامه مبارزه هم بیشتر می‌شود. توانایی نظامی ما در صورت ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی، روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

رهبر انصارالله یمن در ادامه خطاب به عربستان و امارات هشدار داد که خسارت‌های اقتصادی کشورهای متجاوز در صورت ادامه تجاوزاتشان، بیشتر و بیشتر خواهد شد و آمریکا با ادامه این جنگ، شما را می‌دوشد.

وی به دولت سعودی گفت که منفعت شما در پایان دادن به جنگ یمن است و ادامه حملات به یمن هیچ توجیهی ندارد.

هدف ائتلاف در عدن، تجزیه یمن است

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه به تحولات اخیر عدن اشاره کرد و گفت که آنچه که در مرکز جنوب یمن رخ داده، ارتباطات روشنی با توطئه‌های ائتلاف متجاوز به یمن دارد.

وی تصریح کرد: هدف دشمنان در جنوب یمن، اشغالگری و تجزیه این کشور است و این موضوعی است که ما از ابتدای جنگ به آن اشاره کرده‌ایم.

سید عبدالملک الحوثی افزود: شورای انتقالی جنوب یمن و حزب اخوانی الاصلاح(تحت حمایت عربستان) و دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی، از جمله گروه‌های هستند که تصمیم به ایستادگی در کنار ائتلاف متجاوز را گرفته‌اند. این گروه‌ها هرگز تصور نمی‌کردند که کشورهای عضو ائتلاف برای رسیدن به آرزوهای توسعه طلبانه خود و کشاندن جنوب یمن به ورطه نابودی، گوی سبقت را از هم بربایند.

رهبر انصارالله تاکید کرد که عبدربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن باید خیلی احمق و ساده‌اندیش باشد که فکر کند آمریکا و انگلیس تلاش خواهند کرد تا به وی کمک و خدمت رسانی کنند.

الحوثی گفت که عربستان و امارات و دیگر متحدان آنها امروز در بحران یمن گیر افتاده‌اند و به دنبال راه برون رفت هستند.

وی با اشاره به اینکه منصور هادی اراده‌ای از خود در یمن ندارد، افزود: این امارات است که به رئیس دولت مستعفی یمن اجازره ورود به عدن را می‌دهد.

سید عبدالملک الحوثی گفت که کشورهای متجاوز سعی می‌کنند سرنوشت ملت یمن را به تحولات عدن به عنوان پایتخت موقت گره بزنند، این در حالی است که آنها می‌دانند اوضاع عدن نگران‌کننده است.

وی اعلام کرد که عدن سرشار از درگیری و اختلافات جریان‌های و گروه‌های مختلف است و با وجود این همه مشکل و بحران چگونه می‌‌تواند شاهرگ حیات اقتصادی کشور باشد.

رهبر انصارالله یمنی‌هایی را که در کنار متجاوزان علیه کشورشان می‌جنگند،‌ خیانت کار خواند و گفت که دروغ خیانتکاران امروز آشکار شد. از شورای انتقالی جنوب یمن می‌خواهیم که بابت دست‌آوردهای دروغین خود خوشحال نباشند و دریافت دستورات شورای انتقالی از خارج از کشور نه تنها برایش استقلال نمی‌آورد، بلکه از آن به عنوان یک ابزار خارجی ساخته است.

یک دستور هم از ایران دریافت نکرده‌ایم

وی در ادامه سخنرانی خود به حمایت‌های ایران از ملت یمن اشاره کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران در همبستگی با ملت یمن و محکومیت تجاوزگری‌ها، موضع ویژه و ممتاز و قوی و صریحی گرفته است.

رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد که روابط ما با جمهوری اسلامی ایران اکنون بهتر از گذشته است، زیرا مبنای روابط این کشور برادری و مسایل مورد اهتمام مشترک است.

وی گفت که روابط ایران و یمن در سطح بالایی قرار دارد و قبل از رسیدن انصارالله به قدرت، بیش از 70 توافق بین دو کشور وجود داشت. همه این توافق‌ها به نقع ملت یمن بود، اما دولت سابق یمن برای خشنودی عربستان، این توافقات را به هم زد.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که در کنار جمهوری اسلامی ایران از موضوع فلسطین حمایت می‌کنیم و در برابر هیمنه آمریکا و اسرائیل که بزرگترین خطر برای کل امت اسلام است، می‌ایستیم.

وی مواضع رسمی عراق و سوریه در تعامل با ملت یمن را خوب توصیف کرد و گفت که مواضع حزب الله در همبستگی با ملت یمن، در جهان عرب بی‌نظیر است.

سید عبدالملک الحوثی گفت: در منطقه عده‌ای هستند که در حمایت از فلسطین به دنبال رهایی از هیمنه آمریکا و اسرائیل هستند، این در حالی است که عده‌ای دیگر علنا به دنبال عادی سازی روابط هستند.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که در میان امت ما، طرف‌هایی هستند که از گروه‌های تکفیری حمایت میلیاردی کردند و برای آنها همه وسایل و تجهیزات را برای کشتار مردم و ویرانی منطقه فراهم کردند.

سید عبدالملک الحوثی افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران با احترام با دیگر کشورها برخورد می‌کند و روابط آن بر مبنای استقلال و حاکمیت کشورها است. ایران در طول جنگ یمن در کنار ملت این کشور و از ابتدای اشغالگری آمریکا در عراق در کنار عراقی‌ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ما تا به امروز حتی یک دستور از ایران دریافت نکرده‌ایم، اظهار داشت که طرف ایرانی به روابط خود با دیگران احترام می‌گذارد و با یمن هم به عنوان یک کشور آزاد و مستقل تعامل دیپلماتیک دارد.

به گزارش فارس، رهبر انصارالله در پایان سخنرانی خود، پیروزی تاریخ مقاومت لبنان در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 را تبریک گفت و اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین روز به روز افزایش می‌یابد و معامله قرن هم به نتیجه‌‌ای نخواهد رسید.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1513603
ارسال نظر
نظرات