شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 22:28 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513620
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه خبر داد:

کرمانشاه میزبان پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی

کرمانشاه میزبان پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه از برگزاری پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مزدک رادمکلشاهی امروز شنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه از افزایش فعالیت‌های کلینیک اشتغال و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است دانشجویان و عموم علاقمندان به حوزه های کسب و کار در کلینیک اشتغال و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه مشاوره می شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه افزود: تاسیس مراکز نوآوری و علمی کاربردی را در سال ۹۸ در دستور کار داریم و امیدواریم با این حرکت بتوانیم برای ایجاد رویدادهایی مثل استارت آپ ها موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در آذر ماه امسال قرار است استارتاپ نخود در سطح کشوری برگزار شود، خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه در حوزه نخود بالاترین میزان کشت را به خود اختصاص داده است اما این محصول خام‌فروشی می‌شود و هیچ فناوری بر آن انجام نمی‌گیرد.

رادملکشاهی گفت: در این زمینه با صحبت‌هایی که با شورای عالی نخود شده قرار است این استارتاپ استان کرمانشاه و همزمان با جشنواره ملی نخود برگزار کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه افزود: همچنین در حوزه اشتغال و کارآفرینی هفته آخر آبان ماه پنجمین نمایشگاه اشتغال و حوزه کارآفرینی را برگزار خواهیم کرد که امیدواریم امسال نیز همانند ۲ سال قبل این برنامه را به خوبی اجرا کنیم.

وی هدف از برگزاری این استارتاپ را کاشت، فرآوری و بازاریابی نخود دانست و گفت: در این خصوص ایده هایی که در راستای ایجاد کسب و کار در بخش نخود را بررسی می کنیم و پس از انتخاب آنها را به سرمایه‌گذاران معرفی خواهیم کرد.

رادملکشاهی یادآوری کرد: حضور در جشنواره حرکت از دیگر اقدامات دانشگاه علمی کاربردی استان بود که مرداد ماه سال جاری داوری مسابقات آن برگزار شد و برگزیدگان علاوه بر تجلیل در آیین اختتامیه به مرحله ملی جشنواره حرکت راه یافتند.

این مسئول با بیان اینکه جشنواره رویش یکی دیگر از برنامه های پیش روی این دانشگاه است، اظهار داشت: در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی، المپیاد فرهنگی دانشجویی را به میزبانی شهر کرد برگزار کردیم که دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه در این دوره در بخش دختران صاحب ۶ مدال و در بخش پسران صاحب ۱۳ مدال شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: طی یکسال اخیر طبق دستوالعمل شورای عالی اداری کشور مراکز علمی کاربردی دولتی در تمام استانها غیر فعال شدند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه از تعداد ۲۰ مرکز علمی کاربردی استان کرمانشاه ۱۲ مرکز آن دولتی است لذا مجبور شدیم آنها را غیرفعال اعلام کنیم و در این راستا هیچ دانشجویی جذب نشد.

رادملکشاهی از واگذاری این مراکز به بخشخصوصی خبر داد و افزود: علی رغم اینکه چند درخواست در این زمینه داشتیم اما به دلیل پاره ای مشکلات حقوقی تا کنون موفق به این کار نشدیم.

این مسئول غیر فعال شدن مراکز دولتی را برای استان کرمانشاه یک آسیب قلمداد کرد و بیان داشت: برای کاهش این آسیب رشته های این مراکز را به سایر مراکز علمی کاربردی منتقل کردیم.

رئیس دانشگاه جامع عملی کاربردی کرمانشاه در ادامه از سطح بندی مراکز علمی کاربردی به ۳ سطح یک، دو و سه سخن گفت و افزود: هیچ استانی در سطح یک قرار ندارد و در سطح دو از بین ۵۰۰ مرکز علمی کاربردی کشور ۲۰۰ مرکز در این سطح قرار گرفتند که چهار مرکز آن از استان کرمانشاه بود.

رادملکشاهی خاطرنشان کرد: از تعداد ۱۰ مرکز به عنوان مراکز برتر انتخاب شدند که مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمانشاه یکی از این ۱۰ مرکز بود.

وی همچنین از جذب و پذیرش ۱۰۰۰ دانشجو در مهرماه امسال خبر داد و بیان داشت: این در حالیست که ظرفیت پذیرش ۵ هزار نفر را در مراکز استان داریم که با شرایط حاکم بر مراکز علمی کاربردی فقط ۱۰۰۰ نفر را پذیرش خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513620
ارسال نظر
نظرات