شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 22:51 منتشر شده در مورخ: 1398/05/26 شناسه خبر: 1513626
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

جشنواره مالک اشتر ویترین اشراف فرماندهی سپاه است

جشنواره مالک اشتر ویترین اشراف فرماندهی سپاه است
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در جشنواره مالک اشتر سپاه الغدیر استان یزد این جشنواره را ویترین اشراف فرماندهی دانست و گفت: اشراف به فرماندهان دید واقعی نسبت به سازمان و اینکه در فرایند رشد در چه جایگاهی قرار دارد می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا؛سرهنگ پاسدار رضا پورشمسی شامگاه امروز در جشنواره مالک اشتر سپاه الغدیر استان یزد این جشنواره را ویترین اشراف فرماندهی دانست و گفت: اشراف فرماندهی تنها به برگزاری این جشنواره به صورت سالی یک مرتبه ختم نمی شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: به تعبیر فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اشراف در حقیقت فرایند روشن سازی راه و تعیین دقیق موقعیت فرد و یا سازمان در هر لحظه را مشخص می کند.

اشراف به فرماندهان دید واقعی نسبت به سازمان می دهد

وی فرایند روشن سازی وضعیت سازمان را یکی از کارکردهای اشراف فرماندهی برشمرد و اظهار داشت: اشراف به فرماندهان دید واقعی نسبت به سازمان و اینکه در فرایند رشد در چه جایگاهی قرار دارد می دهد.

پورشمسی با تاکید بر این نکته که باید اشراف فرماندهی به نقطه ای برسد که مبنای قضاوت صحیح برای تصمیم گیری های کلان و استراتژیک سازمان قرار بگیرد تاکید کرد: فرماندهان در انعکاس تلاش های همکارانشان در تمام عرصه ها جدیت داشته باشند.

فرمانده سپاه الغدیر استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که اشراف باید در سه وضعیت اصلی و اساسی راهبردها،عملیات ها و تاکتیک ها، روشن گری و تعیین وضعیت کند ابراز داشت: اهمیت اشراف زمانی مشخص می شود که رهبر معظم انقلاب  سند راهبردی تحول اشراف فرماندهی در سلسسله رده های نظامی را ابلاغ می کنند و در آن بر موضوع تکامل تاکید دارند.

وی در تشریح واژه تکامل مد نظر رهبر معظم انقلاب بیان داشت: از آن جا که تمدن غرب فقط آرمان دنیوی را دنبال می کند کشورهای جهان را به دو دسته توسعه یافته و توسعه نیافته تقسیبم بندی کرده و منظور از توسعه  در غرب توسعه اقتصادی است یعنی اگر زمانی در غرب تمام ظرفیت های دنیا در اختیار قدرت نظامی بود اما امروز قدرت نظامی در اختیار قدرت اقتصادی است و کشورها، داشته های نظامی خود را در حقیقت برای قدرت اقتصادی می خواهند.

پورشمسی اضافه کرد: اما رهبر انقلاب در سند راهبردی به جای توسعه بحث تکامل را مطرح می کنند.

لایه های اساسی تحول فرماندهی 

مسئول اشراف سپاه الغدیر استان یزد در ادامه پاردایم اشراف فرماندهی،بازآفرینی رویکردها،الگوبرداری،عرصه ها و روش ها را از لایه های اساسی تحول فرماندهی دانست و گفت: در موضوع  پاردایم اشراف فرماندهی اصول اساسی و شروع فرایند مشخص می شود و در لایه رویکردها؛ بازافرینی رویکرد یک موضوع  اساسی است.

وی با اشاره به الگوهای متعدد در دین مبین اسلام و نظام مقدس اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه در عرصه الگوبرداری با الگوهای متعددی روبرو هستیم که یکی ازآن ها واقعه غدیر است.

فرمانده سپاه الغدیر استان تحقق رسالت سازمان را بالاترین آرمان سپاه عنوان کرد و گفت: ما نباید فقط به دنبال اداره سازمان باشیم که این پایین ترین سطح انتظار رهبری در رابطه با نیروه های نظامی است  بلکه باید از این سطح به سطح بالاتر یعنی انجام ماموریت برسیم و پس از آن سازمان را برای تحقق رسالت سازمان رشد و تعالی دهیم.

پورشمسی در پایان تصریح کرد: ماموریت سپاه حفاظت از دستاوردهای انقلاب بوده اما هدف  تحقق رسالت سازمان یعنی تمدن اسلامی است که البته امری چند بعدی،پیچیده و چند لایه است.

انتهای پیام/ح

 

https://www.dana.ir/1513626
ارسال نظر
نظرات