شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513630
پیام نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پارلمان نیجریه برای آزادی و درمان شیخ زکزاکی؛

بر اساس اصول انسانی نسبت به آزادی علامه زکزاکی اقدام شود/ پارلمان نیجریه نسبت به وضعیت شیخ واکنش نشان دهد

بر اساس اصول انسانی نسبت به آزادی علامه زکزاکی اقدام شود/ پارلمان نیجریه نسبت به وضعیت شیخ واکنش نشان دهد
نمایندگان خراسانجنوبی در مجلس شورای اسلامی طی پیامی خواستار آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه سه روز پس از ورود به هند، بدون هیچ‌گونه درمان پزشکی، این کشور را ترک کرد. شیخ زکزاکی به همراه همسرش چهار سال گذشته را در نیجریه در حبس گذرانده است.

 
مقامات نیجریه به آن‌ها اجازه دادند که به همراه ماموران امنیتی برای درمان به هند سفر کنند. رهبر جنبش اسلامی نیجریه از حضور نیروی مسلح پلیس در بیرون اتاقش و این که نمی‌تواند توسط پزشکانی که خودش آن‌ها را انتخاب کرده، درمان شود، ناراضی است. رئیس جنبش اسلامی نیجریه در بیانیه‌ای گفته که آقای زکزاکی به این دلیل که حس می‌کند درمان‌های پزشکی او در کنترل نیروهای امنیتی نیجریه و هند است، تصمیم گرفته تا هند را ترک کند. شخ زکزاکی هم‌اکنون در نیجریه حضور دارد و توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.
 
در این راستا نمایندگان استان خراسان‌جنوبی در مجلس شورای اسلامی طی پیامی به پارلمان نیجریه خواستار آزادی و درمان شیخ زکزاکی شدند.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در این خصوص گفت: بر اساس حداقل اصول انسانی هرچه سریع‌تر نسبت به آزادی علامه زکزاکی اقدام شود.
 
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: شیخ زکراکی برای درمان به هند منتقل شد و دولت هند از ابتدا نباید سخت‌گیری می‌کرد.
 
وی با بیان این‌که دولت هند ابتدا باید به دولت نیجریه می‌گفت که قرار است شیخ زکراکی درمان شود، افزود: نباید فضا برای حضور شیخ زکزاکی در هند و درمانش امنیتی می‌شد.
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت نیجریه باید بداند شیخ زکزاکی در دل تمام شیعیان و مسلمانان جا دارد و جرمی انجام نداده است.
 
افضلی عنوان کرد: شیخ زکزاکی امام حسین (ع) را پیشوای خود قرار داده و این جرم نیست.
 
وی تأکید کرد: در حال حاضر ادامه فشار به شیخ زکزاکی زیبنده نیست و باید هرچه زودتر مقدمات آزادی و درمان وی فراهم شود.
 
فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص در به خاورستان، گفت: انتظار از هر دو مجلس نمایندگی کشور نیجریه که نماد دموکراسی کشور بزرگ نیجریه است این بوده که نسبت به وضعیت شیخ زکراکی که از فعالان و افراد دلسوز کشور نیجریه در خصوص تحولات اجتماعی اخیر است واکنش نشان دهند.
 
وی افزود: تأکید می‌شود در خصوص درمان و آزادی‌های مشروع اجتماعی که شیخ زکزاکی باید داشته باشد اقدام فوری و عاجلی به عمل آید.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1513630
ارسال نظر
نظرات