شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 09:12 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513645

رشد شغل های کاذب ثمره بیکاری در هرمزگان/ جوانان قطب اقتصادی کشور هر روز بیکارتر می شوند

رشد شغل های کاذب ثمره بیکاری در هرمزگان/ جوانان قطب اقتصادی کشور هر روز بیکارتر می شوند
براساس آمار های اعلام شده توسط ارگان های مختلف، هرمزگان به عنوان یکی از استان های جوان کشور محسوب می شود اما تعداد افراد بیکار در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی روز به روز در این منطقه رو به افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ براساس آمار های اعلام شده توسط ارگان های مختلف، هرمزگان به عنوان یکی از استان های جوان کشور محسوب می شود اما تعداد افراد بیکار در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی روز به روز در این منطقه رو به افزایش است.

بیکاری در هرجامعه ای باعث بروز مشکلات متعددی  بر بدنه آن جامعه می شود که در استان هرمزگان بادارا بودن جعمیتی نزدیک به دو ملیون نفر این پدیده به معظلی عظیم تبدیل شده است.

بحران بیکاری استان هرمزگان در چند سال اخیر آنچنان رشد داشته که در روزهای اخیر امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته به آن اشاره کرد وگفت:عمده بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که به هیچ وجه مناسب نیست و باید همگی وارد میدان شویم.

زیبنده هرمزگان نیست جزء چهار استان فقیر باشد

عبادی زاده با بیان اینکه 80 هزار دانشجو در هرمزگان تحصیل می‌کنند، افزود: اگر سالی هشت هزار دانشجو فارغ التحصیل شود مدام بر بیکاران استان افزوده می شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه زیبنده نیست که هرمزگان در زمره چهار استان فقیر کشور باشد در حالی که بیشترین درآمد را برای کشور کسب می کند، عنوان کرد: منشأ این فقر بیکاری است و در سال رونق تولید با تلاش مضاعف باید به سمت ایجاد اشتغال برویم.

وی افزود: امیدوارم با اهتمام بیشتر مدیران صنایع در بخش به‌کارگیری نیروهای هرمزگانی شاهد کاهش آمار بیکاری در کشور و استان هرمزگان باشیم.

رشد شغل های کاذب ثمره بیکاری در هرمزگان

هرمزگان به عنوان دروازه صادرات و واردات کشور و وجود صنایع بزرگ وکوچک مثل فولاد، آلمینیوم ، معادن گوناگون همچنین شرایط مناسب برای استفاده از اقتصاد گردشگری و شیلاتی نقش موثری بر اقتصاد کشور ایفا می کند.

حال این سوال پیش می آید چگونه می شود استانی با چنین ظرفیت های اقتصادی و صنعتی باید آماربیکارانش بیش از 30درصد باشد.

یکی از عوامی که درپدیده بیکاری درهرمزگان بسیار موثر بوده استخدام نیروهای کار غیربومی است که دراستان هرمزگان این معضل زیاد به چشم می خورد.

با توجه به مصاحبه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در سال گذشته  در پی صدور حکم از سوی دیوان عدالت اداری شرایط بومی بودن آزمون های استخدامی در هرمزگان برداشته شده و تفاوتی میان شرکت کنندگان بومی وغیر بومی وجود ندارد.

این موضوع به معنی اینکه شرایط برابر برای یک هرمزگانی در کارخانه شهر خود با یک غیربومی که باعث بیکاری جوانان این استان شده است و در سایه این قانون غیر اصولی و منطقی تعدا غیربومیان درهرمزگان در صنایع و شرکت ها روزبه روز در حال افزایش است.

خرده قاچاق ها سوخت و شغل های کاذب در هرمزگان بخشی از معضلات و آسیب های اجتماعی است که بر اثر بیکاری در استان هرمزگان به وجود آمده است.

اعتیاد و طلاق های ناشی از بیکاری و همچنین بالارفتن سن ازدواج جوانان و تجرد بخش دیگری از این معظلات است که باید مسولان کشور به فکر مدافعان خلیج  فارس باشند.

انتهای پیام/  

https://www.dana.ir/1513645
ارسال نظر
نظرات