شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513669
رئیس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در یزد:

غوغایی که در اربعین ایجاد شده است باید در غدیر هم راه بیفتد

غوغایی که در اربعین ایجاد شده است باید در غدیر هم راه بیفتد
رئیس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در استان یزد تأکید کرد: آن حرکت شایسته‌ای که در اربعین یک دهه است که در ایران آغاز شده و در عراق هم که قبلا بوده است، الان رو به شتاب و اوج گیری است؛ در مورد غدیر نیز بایستی راه بیفتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام محمدرضا ابویی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با تأکید بر جایگاه عید بزرگ غدیر گفت: در رابطه با غدیر خم دو مطلب قابل اهمیت است؛ اول اینکه آنچه که رسالت الهی پیامبر (ص) و رسالت اهل بیت علیهم‌السلام بوده است، آن‌ها وظیفه خودشان را به نحو احسن انجام داده‌اند. 

وی ادامه داد: شاهد بر این مطلب خود قرآن کریم است که پیامبر ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین را به صورتی که شایسته و بایسته بوده انجام داده‌اند و پس از آن آیه شریفه «الیوم اکملتم لکم دینکم» نازل شده است که نشان دهنده این است که ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین آنچنان که بایسته بوده انجام شده و پیامبر در این زمینه کوتاهی نکرده‌اند.

رئیس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در استان یزد اظهار داشت: مجموعه روایات و داستان‌های تاریخی که وجود دارد نشان دهنده این است که اهل بیت علیهم‌السلام هم در این راستا رسالت خودشان را انجام داده‌اند.

ابویی افزود: اما مورد دومی که قابل توجه است و مغفول مانده است، بعد اجتماعی و طرف مخاطبین حدیث غدیر و مخاطبین ولایت امیرالمؤمنین علیه‌السلام هستند که مردم آن زمان تا زمان ما را شامل می‌شود.

وی عنوان کرد: یعنی اینکه ما امروز به مردم زمان امیرالمؤمنین (ع) و زمان پیامبر (ص) انتقاد می‌کنیم که آن‌ها ولایت امیرالمؤمنین (ع) را جدی نگرفتند و انجام وظیفه نکردند، به نوعی همین نقد متوجه خود ما هم هست که جوامع بشری همچنان از ولایت امیرالمؤمنین (ع) مغفول هستند.

رئیس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در استان یزد تأکید کرد: خود ما یعنی شیعیان و محبین اهل بیت علیهم‌السلام که معتقد به غدیر و الهی بودن این مأموریت هستیم، آنچنان که شایسته و بایسته بوده و لازم هست و انجام وظیفه باید بشود، در این راستا کمر همت را نبسته‌ایم.

ابویی عنوان کرد: البته بحمدلله چند سالی است که حرکت تبلیغی غدیر قدری جدی‌تر شده است، هرچند که نه جامع است و نه کافی اما جدی‌تر شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا به نوعی همه شیعیان امیرالمؤمنین (ع) باید خودشان برای مردم دنیا از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی و گفتگوها مبلغ باشند و باید غوغایی در عالم برپا شود و یک هیچانی در جوامع بشری ایجاد شود.

رئیس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در استان یزد با بیان اینکه یک دم قوی ولایی از سوی شیفیتگان امیرالمؤمنین (ع) بایستی به  راه بیفتد تا جهان متوجه این امر الهی بشود، تأکید کرد: آن حرکت شایسته‌ای که در اربیعن یک دهه است که در ایران آغاز شده و در عراق هم که قبلا بوده است، الان رو به شتاب و اوج گیری است؛ در مورد غدیر نیز بایستی راه بیفتد.

ابویی تصریح کرد: در غدیر حرکت اجتماعی داخلی مردم ما ده‌ها برابر قوی‌تر از حرکتی باشد که در دیگر رخدادها است و این حرکت نه تنها ملی بلکه باید بین‌المللی باشد.

وی اظهار داشت: اگر جوامع بشری متوجه فضیلت‌های امیرالمؤمنین (ع) در علم و معرفت و ایثار و بندگی و شایستگی‌های شخصیتی و عدالت اجتماعی و مبارزه و کوتاه نیامدن از مواضع حق بشوند، آن موقع خودبخود این جذابیت به سوی امیرالمؤمنین آهنگ رو به رشد قابل توجه خودش را خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513669
ارسال نظر
نظرات