شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513741

عمار الحکیم دولت عراق را تهدید کرد

در ادامه فشارهای سیاسی بر دولت عراق، سید عمار الحکیم، نخست‌وزیر را به استیضاح شماری از وزرای دولت تهدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سید عمار الحکیم» رئیس سابق حزب «مجلس اعلای اسلامی» عراق، روز شنبه، دولت «عادل عبدالمهدی» را به استیضاح شماری از وزرای او تهدید کرد. 

وبسایت شبکه الفرات نوشت که رئیس حزب «جریان حکمت» در جریان دیدار با شماری از نخبگان و جوانان بر «ضرورت حفظ حاکمیت و استقلال سیاسی عراق» تأکید کرد و از «تلاش برای استیضاح شماری از وزرا» خبر داد که گفته شده، ضعیف یا متهم به فساد هستند. 
 
الفرات نوشت، طبق بیانیه‌ای که در این خصوص از دفتر حزب منتشر شده، آمده که الحکیم در این دیدار ضمن تأکید بر لزوم هماهنگی دولت مرکزی و دولت‌های محلی [در هر استان]، خواستار «برداشته شدن گام‌های جدی برای خدمات‌رسانی... حمایت از بخش خصوصی و ایجاد فرصت‌های شغلی و ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران و توسعه سیستم امنیتی و اطلاعاتی» شد و به «تحرک جدی برای مبارزه با فساد بر اساس انگیزه‌های ملی... و لزوم تعامل با فساد مثل تعامل با تروریسم» اشاره کرد. 
 
طبق این گزارش، حزب عمار الحکیم «تلاش برای تشکیل جبهه معارض [دولت] و دولت در سایه... و همچنین تلاش برای استیضاح وزرایی که متصف به ضعف یا فساد یا سابقه» بد هستند، ادامه خواهد داد.
 
فشارهای سیاسی داخلی به دولت «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق از مدتی پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. یک هفته پیش، برخی نمایندگان در پارلمان عراق از قصد خود برای استیضاح نخست‌وزیر و پنج وزیر او خبر داده بودند.
 
«امجد هاشم العقابی» از فراکسیون «سائرون» (وابسته به جریان صدر) مدعی شده است که در دوره جدید پارلمان، پنج وزیر استیضاح خواهند شد». طبق گزارش «روسیا الیوم»، او گفت که «در پارلمان، قصد استیضاح عادل عبدالمهدی رئیس دولت نیز هست تا رأی اعتماد از دولت او پس گرفته شود زیرا او همچنان به گزینه‌های کنونی متعهد است... رفتارهای او نشان می‌دهد که مجلس نمایندگان را به حساب نمی‌آورد».
 
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1513741
ارسال نظر
نظرات