شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513805
نماینده اصلاح‎طلب مجلس:

اقدامات دولت نیجریه برخلاف تمام موازین بین‎المللی و انسانی است/ شیخ زکزاکی جایی در حقوق بشر آمریکایی و اروپایی ندارد

اقدامات دولت نیجریه برخلاف تمام موازین بین‎المللی و انسانی است/ شیخ زکزاکی جایی در حقوق بشر آمریکایی و اروپایی ندارد
حجت الاسلام شیخ گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی باید فعال شوند و نسبت به این مساله اعتراض کنند و دیپلمات های ما در جلسات و محافل مختلف باید به این مساله اشاره کنند و از جامعه جهانی دعوت شود که دولت نیجریه را تحت فشار قرار دهد و دست از این اقدامات بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس با گذشت چند روز از ارائه مرخصی درمانی به شیخ زکزاکی توسط دولت نیجریه و حضور این عالم برجسته نیجریه‌ای در بیمارستانی در کشور هند که با تدابیر شدید امنیتی صورت گرفت اما به دلیل آنچه که شیخ زکزاکی آن را اخلال در روند درمانی خود ذکر کرد و اینکه هیچ‎گونه اقدامی در جهت درمان او در هند صورت نگرفته است وی را بر آن داشت تا به نیجریه بازگردد.

این اتفاق که واکنش‌های بسیاری در بین مسلمانان و طرفداران شیخ زکزاکی در سراسر دنیا داشت، موجب اعتراض نمایندگان مجلس ایران هم شد به گونه‌ای که بسیاری از نمایندگان مجلس رفتار غیر انسانی دولت و مقامات نیجریه نسبت به شیخ زکزاکی را تقبیح کرده و از نمایندگان پارلمان نیجریه خواستند تا نسبت به آزادی و درمان شیخ زکزاکی وارد عمل شوند.

در همین ارتباط حجت الاسلام مهدی شیخ از نمایندگان اصلاح طلب تهران در گفتگو با صبح زاگرس گفت: اقدامات دولت نیجریه با هیچ یک از موازین بین المللی و انسانی و حقوقی سازگار نیست و این جا از حقوق بشری که امریکایی ها و اروپایی ها از آن حرف می زنند وجود ندارد و سکوت کامل پیشه کرده اند و هیچ اعتراضی نمی کنند و برای ان ها هیچ اهمیتی ندارد.

وی افزود: ان ها بارها کشتارهای جمعی انجام داده اند و افرادی زیادی را فقط به جرم شیعه بودن مورد ظلم و جسارت قرار می دهند و می کشند و متاسفانه سکوت مجامع بین المللی حقوقی در این جا کاملا مشهود است.

حجت الاسلام شیخ در خصوص اقداماتی که جمهوری اسلامی می تواند انجام دهد گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی باید فعال شوند و نسبت به این مساله اعتراض کنند و دیپلمات های ما در جلسات و محافل مختلف باید به این مساله اشاره کنند و از جامعه جهانی دعوت شود که دولت نیجریه را تحت فشار قرار دهد و دست از این اقدامات بردارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص دولت های پشت پرده این قضیه گفت: کشورهایی که به اسم اسلام و با ادعای رهبری جهان اسلام باعث کشتار بسیاری از مسلمانان در سال های اخیر در کشورهایی مانند عراق و سوریه شده اند، از دولت نیجریه حمایت می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513805
ارسال نظر
نظرات