شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513839
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد؛

اضافه شدن ۶۲ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان به برکت کنگره شهدا/ تبیین نقش استان مرکزی در عملیات های دفاع مقدس در کنگره شهدا

اضافه شدن ۶۲ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان به برکت کنگره شهدا/ تبیین نقش استان مرکزی در عملیات های دفاع مقدس در کنگره شهدا
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزیبا اشاره به اینکه ۶۲ هزار متر مربع به برکت کنگره شهدای استان به فضای ورزشی استان مرکزی اضافه شده است گفت: ۳۲ سوله صالحین ورزشی با پیشرفت ۱۰۰ درصدی و ۷ سالن ۹ دی با پیشرفت ۱۰۰ درصدی نیز در حال بهره برداری هستند که اسامی این سالن های ورزشی متبرک به نام شهدای استان خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در ۱۵۲ امین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: کمیته رسانه و روابط عمومی اقدامات خوبی در راستای برگزاری کنگره شهدای استان انجام داده نیاز است این کارهای خوب استمرار داشته باشند چراکه کار ما با کنگره اصلی تمام نمی شود و کار اصلی تبیین بعد از اجلاسیه نهایی انجام می شود.

کریمی با اشاره به اینکه صدا و سیما به عنوان یک نهاد انقلابی از ابتدای انقلاب تا به امروز در صحنه های مختلف انقلاب نقش آفرینی کرده و هم اکنون هم برای کنگره استان پای کار است اظهار کرد: برای تولید محتوای بهتر در صدا و سیما نیاز است هر آنچه در دسترس است در اختیار صدا و سیما و رسانه ها قرار بگیرد.

وی ادامه داد: روابط عمومی استانداری نیاز است از ظرفیت های سایر ادارات استفاده کند چراکه دوایر دولتی پتانسیل های مناسبی در فضای مجازی دارد که باید برای کنگره شهدای استان پای کار بیایند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که ادارات به شکل مردمی و خودجوش برای کنگره شهدا در میدان حضور پیدا کنند.

کریمی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت خانه مطبوعات استان برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا باید مورد توجه باشد ادامه داد: چراکه کنگره شهدای استان یک موضوع سیاسی نیست که متعلق به حزب و یا گروه خاصی باشد بلکه کنگره متعلق به همه مردم است و باید همه سلیقه ها پای کار بیایند و این نیاز به همت و اراده جدی تر دارد.

وی با تاکید بر اینکه هزینه های کنگره کاملا مردمی است و تاکنون هیچ ارگان و نهادی ردیف بودجه ای خاص برای آن در نظر نگرفته است ادامه داد: مطبوعات استان تنها برای هزینه فعالیت نکنند چراکه کنگره شهدا متعلق به همه است و از همه درخواست می کنیم که پای کار بیایند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: بعد از کنگره شهدای استان یک گزارش کامل از خدمات ارائه شده مجموعه استان مرکزی ارائه می دهیم که چه کسانی در این رویداد کمک کرده اند و چه کسانی کوتاهی داشتند که مردم بهتر بتوانند قضاوت کنند.

وی اضافه کرد: اینفوگرافی های طراحی شده برای کنگره بسیار مناسب هستند و نیاز است از کلیه سخنرانان و مصاحبه های انجام شده این طرح ها تهیه شوند تا اثرگذاری جان کلام ها بیشتر شوند.

کریمی با بیان اینکه در کنگره شهدای استان مرکزی نقش کلی استان در عملیات های دفاع مقدس تبیین می شود بیان کرد: نیاز است نقش همه ارکان استان از جهاد تا ۴۲ قدر تبیین شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برای اثرگذاری بیشتر و تبیین بهتر باید کلیه گروه ها در کارگروه مهندسی رزم با هم هماهنگ باشند چراکه کار جزیره ای نتایج مؤثری نمی تواند داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ۶۲ هزار متر مربع به برکت کنگره شهدای استان به فضای ورزشی استان مرکزی اضافه شده است گفت: ۳۲ سوله صالحین ورزشی با پیشرفت ۱۰۰ درصدی و ۷ سالن ۹ دی با پیشرفت ۱۰۰ درصدی نیز در حال بهره برداری هستند که اسامی این سالن های ورزشی متبرک به نام شهدای استان خواهد شد.

کریمی اضافه کرد: همچنین ۲۳ سوله صالحین و ۲ سالن ۹ دی با پیشرفت ۶۰ درصدی نیز در حال انجام هستند که نامگذاری اینها هم به نام شهدای ورزشکار استان نیز انجام خواهد شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در راستای کنگره شهدا کاشت بیش از ۶۲۰۰ نهال، نصب ۳۷ المان تخصصی در محل اعزام ها، ترورها، بمباران و سایر اماکن ماندگار دفاع مقدس استان در نظر گرفته شده است.

معاون عمرانی استانداری مرکزی:

از طراحی و نصب المان های شهدا در میدان های اراک استقبال می کنیم

مهدی زندیه وکیلی معاون عمرانی استانداری مرکزی گفت: در کارگروه عمرانی به سایر موضوعاتی که به این کارگروه ارتباط دارد به طور تخصصی و کارشناسی پرداخته شده است.

زندیه وکیلی اظهار کرد: برای تهیه المان ها به جهت حساسیت کار شهدا نیاز است برای ماندگاری کار فلزات به کارگیری شوند که از هرگونه تخریب و فرسودگی به دور باشند و ماندگاری آنه به طور ویژه قابل توجه باشد.

وی ادامه داد: از هرگونه طراحی المان برای میدان های سطح شهر اراک استقبال می کنیم و به طور مثال از المان میدان شهدا ناراضی هستیم چراکه متناسب با فرهنگ غنی استان مرکزی و اراک نیست.

معاون عمرانی استانداری مرکزی اضافه کرد: در زمان مشخصی باید تعویض المان میدان شهدا صورت پذیرد و شهرداری اراک باید در این خصوص اهتمام جدی تری داشته باشد.

زندیه وکیلی گفت: برای اینکار نیاز است یک فراخوان بزرگ در راستای کنگره شهدای استان انجام شود و طراحی المان میدان شهدای اراک به اشتراک گذاشته شود.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث یادمان شهید گمنام اگر می خواهد چیز جدیدی اتفاق بیفتد باید مکان مناسبی تدارک دیده شود تا مسئولین هنگام ورود به شهر از آن بازدید داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513839
ارسال نظر
نظرات