شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 21:07 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513924
رئیس سازمان اورژانس استان یزد خبر داد؛

موتورسیکلت ها عامل 70 درصد حوادث ترافیکی استان یزد

موتورسیکلت ها عامل 70 درصد حوادث ترافیکی استان یزد
رئیس سازمان اورژانس استان یزد با بیان اینکه حوادث ترافیکی درتابستان سال جاری نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته گفت: متاسفانه در یک سمت 70 درصد حوادث ترافیکی موتورسیکلت قرار دارد که باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  یزدرسا؛ احمد دهقان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان این مطلب که مرکز فوریت های اورژانس از دو سال گذشته از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی منفک و به یک سازمان مستقل تبدیل شده است گفت: در حال حاضر این سازمان از 53 پایگاه در سطح استان به تفکیک 30 پایگاه جاده ای و 23 پایگاه درون شهری برخوردار است.

رئیس سازمان اورژانس استان یزد اضافه کرد: در جاده های استان  به ازای هر 50 کیلومتر یک پایگاه اورژانس جاده ای با دو دستگاه آمبولانس وجود دارد و حداکثر زمان حضور در حوادث جاده ای  بین 15 الی 20 دقیقه است.

دهقان تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید نزدیک به 50 پایگاه اورژانس در استان که 25 پایگاه سهم درون شهری و 25 پایگاه جاده ای ایجاد شود که در حال حاضر کلنگ 8 مرکز به زمین خورده است و امیدورایم با مشارکت خیرین و کمک های دولتی با تامین اعتبار، این اقدام هر چه زودتر اتفاق بیفتد.

اختصاص به روزترین بالگرد امدادی به اورژانس هوایی یزد

رئیس اورژانس یزد با اشاره به ظرفیت بالای اورژانس یزد در زمینه خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: خوشبختانه علاوه بر 53 پایگاه موجود یک پایگاه اتوبوس آمبولانس برای حوادث ترافیکی پرحجم وجود دارد که کار بیمارستان کوچک را انجام می دهد و یک پایگاه هوایی که از برندهای موفق اورژانس یزد بوده و پس از 9 ما تعطیلی به علت مشکلات فنی بالگرد، از اسفند ماه گذشته با اختصاص یکی از 6  بالگرد تخصصی و به روز اروپایی  به یزد مجددا راه اندازی شده به ارائه خدمت  در حوادث ویژه ترافیکی و مناطق صعب العبور می پردازد.

وی افزود: در بیمارستان های شهید رهنمون،شهید صدوقی و شهدای کارگر در یزد و در تمامی شهرستان پد (محل فرود) بالگرد وجود دارد که بهترین واستاندارد ترین پد مربوط به بیمارستان شهید رهنمون یزد است ضمن اینکه در جاده ها نیز با همکاری پلیس راهور و راهداری پدهایی را برای انجام ماموریت توسط بالگرد در نظر گرفتیم که جدیدترین ماموریت ما در این زمینه در تصادف جاده خضرآباد بود.

دهقان با بیان اینکه متاسفانه بیشترین ماموریت های ما در ارتباط با حوادث ترافیکی است اظهار داشت: نیروهای اورژانس در 5 ماهه نخست امسال به بیش از 7 هزار ماموریت مرتبط با حوادث ترافیکی در استان اعزام شدند که 1400ماموریت در ماه و 45 ماموریت در روز را شامل می شود که طی این ماموریت ها 8500نفر به تفکیک5500 نفر در حوادث شهری و 1500 نفر در حوادث جاده ای و برون شهری به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد ماهیانه 1700 نفر در حوادث ترافیکی به مراکز درمانی منتقل می شوند که از این تعداد 1100 نفر در جوادث شهری مصدوم شدند.

افزایش 40 درصدی حوادث ترافیکی در تابستان امسال

دهقان با اعلام این مطلب که حوادث ترافیکی درتابستان سال جاری نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته گفت: متاسفانه در یک سمت 70 درصد حوادث ترافیکی موتورسیکلت قرار دارد که باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

وی در پایان در خصوص  پر حادثه ترین محورهای جاده ای استان ابراز داشت: در سال گذشته پرحادثه ترین محور ما یزد- اردکان بوداما امسال محورهای یزد-مهریز و یزد- طبس به عنوان پر حادثه ترین محورهای جاده ای استان هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1513924
ارسال نظر
نظرات