شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 21:07 منتشر شده در مورخ: 1398/05/27 شناسه خبر: 1513925
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

برگزاری کنگره پ‍ژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور

برگزاری کنگره پ‍ژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برگزاری کنگره پ‍ژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  محمدرضا غلامی ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: مدیریت دانشجویی چهار اداره رفاه، تغذیه، نقلیه و خوابگاه ها را زیر مجموعه خود قرار داده و همچنین تنها به دانشجویان ارائه خدمت می کند.

وی افزود: در بیست و سومین و بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه نخست را به دست آورد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این دانشگاه از نظر تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآن و عترت در بخش اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان با هفت هزار اثر کشور رتبه نخست را کسب کرده و از نظر مقام نظر موفق به کسب ۷ رتبه کشوری شده است.

این مسئول با بیان اینکه ۲۹ کانون دانشجویی و ۲۸ انجمن علمی دانشجویی فعال هستند، عنوان کرد: با برگزاری ۲۳۲ اردوی جهادی به ویژه در مناطق زلزله زده و سیل زده و کم‌برخوردار رتبه نخست دانشگاه برگزار کننده اردوهای جهادی را در سطح کشور دارا هستیم.

غلامی افزود: علاوه بر برگزاری جشنواره قرآن و عترت جشنواره فرهنگی سیمرغ نیز یکی دیگر از برنامه های با اولویت معاونت فرهنگی دانشجویی است.

وی عنوان کرد: در نهمین دوره جشنواره فرهنگی سیمرغ ۲۱ برگزیده با کسب هفت مقام و ارسال ۲۹۰۰ اثر هنری داشتیم که در جشنواره سال قبل به عنوان دهمین دوره، تعداد افراد برگزیده ۳۲ نفر و آثار ارسالی بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ اثر بوده است.

این مسئول از دارا بودن ۱۸ نشریه دانشجویی و ۸ نشریه کارمندی تحت عنوان گاهنامه خبر داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از توانمندسازی اداره تغذیه حوزه دانشجویی خبر داد و بیان داشت: به منظور صنعتی‌سازی پخت غذا ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده همچنین برای تجهیز سردخانه دانشگاه نیز ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت.

غلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۵۰۰۰ دانشجو دارد گفت: به طور میانگین در روزهای پیک ۳ هزار پرس غذا برای دانشجویان  پخت می‌شود که امسال درصدد رساندن تعداد منوها به سه غذا برای دانشجویان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه صرف اداره تغذیه شده و امسال درصدد افزایش این میزان به ۷ میلیارد تومان هستیم.

این مسئول همچنین درباره خوابگاه دانشجویی گفت: سال گذشته پنج میلیارد تومان به منظور انجام تعمیرات خوابگاه ها نظیر خوابگاه طالقانی، مفتح برادران و خواهران، شهید الوانی، خوابگاه بوستان خواهران و برادران که از خوابگاه های ملکی دانشگاه هستند، اختصاص یافت.

اسکان ۶۰۰ دانشجو در خوابگاه دانشجویی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه ۶۰۰ دانشجو در مقاطع بالای تحصیلی در خوابگاه دانشجویی اسکان دارند، خاطرنشان کرد: سال گذشته به منظور اسکان دانشجویان بین الملل و خارجی خوابگاه بنت الهدی را از دانشگاه آزاد کرایه گرفتیم.

غلامی از وجود ۴۰ واحد در خوابگاه متاهلی خبر داد و خاطرنشان کرد: زیرساخت های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای عقب ماندگی تاریخی است.

وی همچنین از کلنگ‌زنی پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفری در پردیس دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: این پروژه در مرحله گودبرداری قرار دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: اعتبار پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفری ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده که قرار است منابع آن از محل اعتبارات وزارت خانه، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و خیرین تامین شود.

قدمت خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی ۴۰ سال است

وی با تاکید بر اینکه طی ۳۵ سال اخیر خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ساخته نشده خاطرنشان کرد: قدمت خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به طور میانگین به ۴۰ سال می رسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه ظرفیت کل خوابگاه ها یک هزار و ۷۰۰ نفر است افزود: امسال اسکان دانشجویان در خوابگاه بنت الهدی منتفی شده و در صدد معرفی خوابگاه جایگزین برای استقرار دانشجویان بین الملل و خارجی هستیم.

غلامی گفت: همچنین با توجه به تورم موجود بسیاری از دانشجویانی که به صورت مستقل منزل کرایه کرده بود به جمع دانشجویان متقاضی خوابگاه خواهند پیوست که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

برگزاری بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در کرمانشاه

وی خاطرنشان کرد: در روزهای پنجم تا هشتم شهریورماه بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه همچنین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مسابقات ورزش همگانی و قهرمانی نیز حائز رتبه‌های برتر شده اند عنوان کرد: سالانه و به صورت متناوب المپیادهای ورزشی دختران و پسران برگزار می‌شود که امسال نوبت برگزاری المپیاد ورزشی دختران به میزبانی تبریز بوده که در این راستا تاکنون دختران کرمانشاهی ۱۲ مدال کسب کرده اند.

غلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: به دلیل نشت سیستم فاضلاب استخر دانشگاه دو سال تعطیل شد اما از اواخر سال قبل مجددا مورد استفاده قرار گرفت.

وی از وجود دو سالن ورزشی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: مجوز ساخت سوله دو هزار و ۸۰۰ متری ورزشی را اخذ کرده‌ایم و کارهای مناقصه آن انجام شده و قرار است یک سوم بودجه آن از سوی وزارتخانه تامین اعتبار شود.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه زیرساخت مناسبی ندارد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جمله دانشگاه هایی است که زیر ساخت مناسبی ندارد گفت: به منظور تجهیز روشنایی زمین چمن دانشگاه ۸۰ میلیون تومان اعتبار و برای بازسازی استخر دانشگاه ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شد.

غلامی از اجرای طرح های متعددی برای کاهش افت تحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: در گذشته بیشترین موارد مطرح شده در کمیسیون های خاص در سطح کلان منطقه ای متعلق به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده است.

وی از ارائه خدمات مشاوره در سطح خوابگاه‌های دانشجویی خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح همتایاران سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی نیز در حال اجرا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513925
ارسال نظر
نظرات