شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1513973
در گفتگو با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه
نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، آخرین خبرها از وضعیت جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه که به دلیل مجروحیت های شدیدی که به دنبال حمله ارتش نیجریه به محل اقامتش متحمل و به شدت دچار مسمومیت شده حکایت از وخامت حال این مبارز انقلابی دارد.

دولت نیجریه بعد از فشارهای مسلمانان از تمام دنیا برای پیگیری درمان شیخ زکزاکی او را همراه ماموران امنیتی به هند فرستادند، اما اقامت چند روزه این رهبر جنبش اسلامی در هند بی‌نتیجه بود و حتی اجازه انتخب پزشکانش را به او ندادند و شیخ زکزاکی با اعلام نارضایتی از این وضعیت هند را ترک کرد.

در همین راستا نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی پیامی به پارلمان نیجریه خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی شدند.

محدود کردن فعالیتهای حق‌طلبانه شیخ زکزاکی مورد تایید مسلمانان جهان نیست.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد در واکنش به اقدامات دولت نیجریه درباره شیخ زکزاکی اظهار داشت: اقدام دولت نیجریه در محدود کردن فعالیتهای حق‌طلبانه شیخ زکزاکی مورد تایید مسلمانان آزاده جهان نیست.

وی ضمن محکوم نمودن رفتار حکومت نیجریه با شیخ زکزاکی افزود: این کشور به خیال خام خود قصد دارد با چنین اقداماتی مانع فعالیت های آزادی خواهانه شیخ زکزاکی شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده است که همواره حق علیه باطل پیروز خواهد شد.

صفری گفت: اعمال چنین محدودیت هایی صدای حق طلبانه مسلمانان را رساتر به گوش مستضعفان تاریخ خواهد رساند.

دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی است

حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: برخی از دولت ها به دنبال این هستند که ندای حق را خاموش کنند در حالی که شیخ زکزاکی اثرات خود را بر جای گذاشته و کسی نمی تواند او را محدود کند.

وی با بیان اینکه دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی بوده و باید هر چه سریع‌تر موجبات آزادی و درمان این رهبر مردمی جنبش اسلامی را فراهم کند، افزود: اقدامات دولت نیجریه در محدود کردن این شخصیت مبارز چهره منفور کشورهای استثماری را مشخص می‌کند که دم از آزادی و حقوق بشر می زنند.

حجت الاسلام حسینی کیا خاطرنشان کرد: ادعای حقوق بشر و آزادی آنها تنها در حد حرف است و آنها تنها می خواهند به مظلومان ستم کنند و آنها را از بین ببرند در حالی که خداوند وعده داده است که مستضعفین وارثان زمین خواهند بود و آینده از آن آنها است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس عنوان کرد: از دو بعد می توان به قضیه شیخ زکزاکی و اقدامات دولت نیجریه درباره وی نگریست یکی نگاه حق‌طلبانه شیخ زکزاکی که سبب شده دشمن را بترساند و دیگری مشخص شدن چهره منفور دشمن است که دم از آزادی می زند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: دشمنان با دم زدن از حقوق بشر می خواهند بشریت را نابود ‌کنند بنابراین رسانه‌ها باید اقدامات آنها را به درستی تبیین کنند و این صدای مظلومیت شیخ زکزاکی را به دنیا برسانند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513973
ارسال نظر
نظرات